Guarant

(přesměrováno z: Ilkan (postava))
Informace o postavě:
Přezdívka:Ilkan
Místo narození:Planeta Ketomiů
Úmrtí:1290 NGL na Kristanu
Národ:Ketomiové
Popis:podobá se sukovitému stromu, z něhož vystupovaly čtyři páry rukou a dva páry nohou
Výskyt postavy v seriálu:
Výskyt v sérii Perry Rhodan:PR 1914: Tavicí kotel Kristan
graf výskytu postavy v seriálu

Guarant byl vůdcem zločinecké organizace Guaranteka, která sídlila na planetě Kristan v galaxii DaGlauš. Náležel k takřka vymřelému národu Ketomiů.

Vzhled

Svým vzhledem připomínal po čtyřech chodící strom, pokrytý jakoby žíhanou kůrou. Pružné tělo bylo vysoké jen 80 cm. Osm paží sahalo téměř k zemi. Ruce měly šest prstů. Smyslové orgány – oči, uši, dolů zahnutý nos a ústa – byly umístěny na bradavicemi pokryté kulovité vyvýšenině na „hlavě“ tvora.

Doprovázel ho pták lamuuni (PR 1914).

Charakteristika

Guarant byl posledním žijícím zástupcem svého kotletřesením zničeného národa.

Byl mimořádně posedlý mocí. K prosazení svých záměrů byl připraven použít každý myslitelný prostředek. Jeho mentální síla a paraschopnosti telepatie a telekineze ho předurčily nejen k tomu, aby se stal vůdcem Guaranteky, ale také významně přispěly k tomu, že se k němu přidal lamuuni (PR 1914).

Jako vůdce Guaranteky byl tajnůstkářský a jednal pouze z anonymity. Nikdo nevěděl, jaká je Guarantova skutečná identita. Jako „Ilkan“ se však v roli řadového člena účastnil akcí organizace (PR 1914).

Dějiny

Do února roku 1290 NGL se Guarantovi podařilo svou organizaci pozvednout na nejnebezpečnějšího protivníka zkorumpované planetární vlády, kterou představovali Companeii. Jeho deklarovaným cílem bylo zlomení moci Companeiů a ovládnutí světa volného obchodu. Aby se v této snaze posunul o krok vpřed, přepadl ve své krycí identitě Ilkana spolu se Sprwllem, svým hmyzoidním spolubojovníkem, a oddílem Prolongidů osadu na planetě usazených Thorrimanů. Guarant těmto lidem učinil obchodní nabídku, když však odmítli spolupracovat, tj. nechtěli obchodovat ve prospěch Guaranteky, sám se podílel na vyvraždění všech obyvatel a zpustošení osady (PR 1914).

Guarant se dozvěděl o překvapivém příchodu dosud neznámých Alašanů. Výměnou za automatizovanou továrnu nabídli ZZ-89, na místní poměry vynikající vyhledávací zařízení, včetně konstrukčních plánů. Guarant v tomto přístroji viděl možnost, jak dále rozšířit své mocenské postavení, a byl ochoten se kvůli tomu vzdát i své anonymity. Doprovázen pouze svými lamuunim osobně vstoupil na palubu mimozemské lodi a promluvil si s její velitelkou Fee Kellindovou. Stáhl se poté, co Alašanka jasně odmítla spolupracovat s reprezentantem zločinecké organizace. Guarant tuto porážku považoval za záminku k boji. Než udeřil, použil teleportačními schopnostmi obdařeného lamuuniho, aby prohledal cizí loď. Vzorky zaměřovače se mu však nepodařilo objevit, jelikož byly uloženy pod HD štítem (PR 1914).

Když byla nakonec uzavřena dohoda o výměně mezi Alašany a konsorciem Tampa, Guarant využil poslední šance na zisk. Zaútočil na GOOD HOPE III s letkou kluzáků. Během tohoto útoku Guarant použil také telekinezi. Když se touto schopností pokusil zabít Benjameena z Jacinty, Tuckovi Mergenburghovi se v poslední vteřině podařilo sestřelit Guarantův kluzák a zločince tímto způsobem zabít (PR 1914).

Zdroje

PR 1914

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Guarant« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál