Eskyové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:žádná
Domovská planeta:Horor
Známé obydlené planety:
Horor

Eskyové jsou obyvatelé rudého patra planety Horor v prázdnotě mezi Mléčnou dráhou a Andromedou. Eskyové jsou štíhlí humanoidi. Na dlouhém, téměř libovolně natáčivém chapadlovitém krku sedí velká hlava s žabíma očima.

Historie

Od té doby, co byl jejich národ deportován Mistry ostrovů na Horor, žijí Eskyové ve městě Kraa. Trestem od Mistrů ostrovů bylo, že každých čtyřicet hodin museli obětovat pět svých lidí Modrým vládcům. Ti potřebovali mozkovou hmotu Eskyů pro doplňování své. V průběhu času se z obětování stala náboženská věc.

Většina Eskyů ale v boha nevěří, hledají proto útočiště, kde by byli před obětováním v bezpečí. Jako bezpečné místo se jim zdálo zelené patro, kde ale docházelo k tuhým bojům s Gury, kteří tomuto podlaží vládli.

V roce 2400 pronikl CREST II do rudého patra a byl napaden Modrými vládci. Téměř celá posádka byla vyřazena. Perry Rhodan a několik věrných uteklo z lodi a navázali kontakt s Eskyemi.

Perry Rhodam, Icho Tolot, Melbar Kasom, Gucky, Atlan a Ivan Ivanovič Gorašin se nakonec nechali zvolit oběťmi a pronikli tak do Modrých vládců. Po zničení bohů se Eskiové stali svobodnými.

Známí Eskyové

  • Lamon - diktátor
  • Loorn - jediný telepat Eskyů a soupeř Lamona
Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál