Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Materiály > Altrit
hledat

Jako Altrit nebo také Dech stvoření označovali starolemurové z druhé planety slunce Luum hyperkrystal, který se nacházel jen tam. Jako krystalická žíla se táhnul skrze 200 metrů vysokou, chrámovitou stavbu, kterou starolemurové hlídali. Chrám působící jako vytvořený z masivní tmavošedé skály se podobal na špici stojící čtyřhranné pyramidě, na jejíž základně spočívala do plochy zapuštěná koule. Stavitelé chrámu zůstali neznámí.

Prostřednictvím krystalu byly parapsychicky způsobilé osoby schopny vytvořit hyperpole, které umožňovalo uzdravit dokonce i nejtěžší a smrtelně se jevící zranění a prodlužovat život osobám, které nacházely v oblasti vlivu chrámu.

Léčivá síla tohoto vícedimenzionálně oscilujícího krystalu – takzvané vdechování – působila na úkor životní síly celého lemurského národa.

Historie

Kolem roku 24000 před Kristem byla planeta a chrám objevena Agaiou Thetin a skupinou dalších Lemurů, mezi kterými byl Selaron Merota. Ten fenomén prozkoumal a během let vyvinul z hyperkrystalu, který pojmenoval léčivý krystal nebo Altrit, primitivní předchůdce buněčných aktivátorů Mistrů ostrovů. Stále je zdokonaloval a paralelně pracoval na multiduplikátorech, které se rovněž zakládají na působení těchto krystalů.

Mnohem později se mu podařilo uměle vytvořit hyperpole krystalu a učinit je tak nezávislé na projektoru vybaveném jedním tímto krystalem.

Když mu jeden z primitivních Lemurů (potomků prvních lemurských kolonistů v Andromedě, kteří na tuto planetu před dávnými časy zabloudili) osvětlil základ hojivého účinku, zastavil všechny pokusy tímto směrem. Rozešel se s Agaiou, mezitím známou jako Faktor I Mistrů ostrovů, a prchl se svou dcerou Ermigou.

Zda se chrám nacházel na planetě Tamanium ještě v roce 2406 a zanikl s ní, není známo.