Atlan 678 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 678
Název:Útěk do New Marionu
(Flucht nach New Marion)
Autor:Falk-Ingo Klee
Cyklus:Na příkaz Kosmokratů / Alkordoom
« AT 677 • chronologicky • AT 679 »
Vydáno poprvé:24. září 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3818 = 231 NGL
Setkání s Celesťany

Atlana Crynnská brigáda, která ho zajala nad Lummensandem, odveze do vězení na Crynn. O několik hodin později mu má být vytržen jeho psionický potenciál. Zůstává nejasné, jestli se jedná o jeho extrasmysl, fotografickou paměť nebo o kosmokraty zapůjčenou schopnost se myšlenkovým rozkazem vrátit do Vayquostu.

Když pro něj přijdou stráže a odvádějí ho do ordinace, začne extrasmysl panikařit a snaží se Atlana přimět k útěku. Ten zpočátku váhá, ale když vidí jak je spoluvězeň před jeho očima podroben příslušné proceduře (ze všech se pak stanou jen žvatlající idioti - ať už jsou psionického potenciálu zbaveni nebo ne), rozhodne se jednat. Dojde k boji a po krátké patové situaci je Atlan přemožen. Než ho stačí připoutat k vyšetřovacímu stolu, je stanice napadena.

Několik ozbrojenců, kteří jsou až úžasně podobní Pozemšťanům, patří ale k Celesťanům, odvážnou akcí osvobodí Atlana, kterému ale přitom neřeknou ani slovo. Odvedou ho na malou kosmickou loď a utečou před útočícími stíhačkami do lineárního prostoru. Osvoboditelé mluví hatmatilkou z Alkordštiny, angličtiny a němčiny, což Atlana ještě víc překvapí. Jméno kosmické lodi ABRAHAM LINCOLN mu dá poslední důkaz, že Celesťané musí pocházet ze Země.

Kosmická loď dorazí na New Marion, domovský svět Celesťanů a Voorndany. Zatímco Voorndané žijí na kontinentu velikosti Evropy Palmová louka, obývají Celesťané o polovinu menší kontinent Háj. Atlan je ubytován v prostorném domě. Poté co se umyje, převlékne a posilní, navštíví ho B. B. Briggs, Sarah Briggs, Arien Richardson a Curt Gilling, od kterých se dozví historii jejich národa. Část Celesťanů pochází z lodi MARY CELESTE, která v roce 1872 plula z New Yorku do Janova, její posádka ale zmizela beze stopy. Z filmové rekonstrukce se Atlan dozví skutečný příběh; posádka byla unesena Voorndany, stejně jako 250člená posádka U.S.S. Levant, která v roce 1860 zmizela beze stopy. Kromě toho zřejmě mezi roky 1823 a 1842 zmizelo mnoho polynéských ostrovů i s jejich obyvateli. Členům MARY CELESTE se podařilo mezi těmito dvěma stranami (námořníci a Polynésané) prosadit a vypracovat si mocenskou převahu uvnitř nového společenství národů. Nový národ tím získal puritánské myšlení. Poté co byli unesení obyvatelé Země nějakou dobu necháni sami sebou, se objevili Voorndané, aby se s nimi podělili o vědomosti. Díky těmto civilizačním pokrokům se Celesťané vyvinuli k malému, vesmírem cestujícímu národu v Alkordoomu.

Atlan následně vypráví, co se v uplynulých dvou tisíciletích stalo na Zemi. Tematický komplex se superinteligencemi a kosmokraty vynechá, aby Celesťany příliš nepopletl; už samotné vyprávění pro ně znělo dost neuvěřitelně. Při jedné z následujících procházek se Sarah Briggs (oba se k sobě cítí být přitahováni) přichází kosmokraty ohlášená druhá prostorová dislokace. Atlan stačí ještě slíbit, že se brzy vrátí, poté zmizí.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A678« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
21.10.2021
1566 před NGL
32. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459508.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!