Atlan 679 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 679
Název:Hvězdný tramp
(Der Sternentramp)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Na příkaz Kosmokratů / Alkordoom
« AT 678 • chronologicky • AT 680 »
Vydáno poprvé:1. října 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3818 = 231 NGL
Boj s crynnskými brigadisty

Kosmokraty ohlášená druhá prostorová dislokace přenese Atlana na buranskou planetu Thorrat. Bezprostředně před jeho příjezdem se tam objevil obří krystal, který se okamžitě proměnil ve skalní hroudu. Kromě toho se nad Thorratem objevila také Crynnská brigáda, oddíl Fazety Zulgea z Mesanthoru.

Pro v ústraní žijící Thorraty je to až moc, proto se chtějí co možná nejdříve zbavit všech tří narušitelů. Atlan slibuje starostovi ospalého městečka Edolhyt Koshi Unterseynovi, že obří krystal - může se jednat jen o ANIMU - co nejdříve najde a opustí s ním Thorrat. Pak by měla zmizet také Crynnská brigáda. Unterseyn přijímá a podpoří Atlana, zatímco mu dá k dispozici proviant, jakož i dřevoplynem poháněné vozidlo (vypadající jako staré auto z roku 1930) a mapu k farmě jednoho statkáře, na jehož pozemku se nachází krystal.

Krátce poté, co vyrazí na několikadenní cestu se Atlan setká s trampem jménem Colemayn. Ukáže se to být dobré rozhodnutí, protože mu zkušený tramp často pomáhá, buď při budování noclehu, přípravě jídla nebo opravě starožitného vozu. Atlan změní svůj vzhled, aby ho Crynnská brigáda neidentifikovala, protože jednotka pod velením Lotha Coldera intenzivně pátrá po ANIMĚ. Brzy poté se s Colemaynem několikrát s vojáky setká, zůstane ale nepoznán. Po delším pátrání dorazí konečně k pastýři, který jim ukáže cestu k obřímu krystalu vypadajícímu jako mechový pahorek. Atlan už dávno ví, že se může jednat jen o ANIMU. Díky informacím zástupce starosty Laujonka Corbiera ale už mezitím také Crynnská brigáda místo nalezla a pomocí paralyzátorů je drží v šachu.

Atlanovi se podaří navázat spojení s ANIMOU a vymyslet plán útěku. Když se najednou objeví skupina Thorratů pod velením Koshe Unterseyna a dojde k malé potyčce s Crynnskou brigádou, vyvolá Colemayn pomocí omračujících a kouřových granátů zmatek. Přitom Atlan ukradne brigadistům kluzák KORÁL a vletí s ním do otvoru v ANIMĚ.

Kosmická loď prchne a Crynnská brigáda jí sleduje. ANIMA je brzy setřese a pak se vrátí zpět na Thorrat, aby nabrali Colemayna. Ale tramp tam už není. Krátce před tím se rozloučil s Thorraty z Edolhytu a zdůrazňoval, že chce prozkoumávat vzdálené končiny Thorratu. ANIMA tvrdí, že na něj při svých cestách zase brzy narazí. Kosmická loď se vydá směrem na New Marion.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A679« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
22.10.2021
1566 před NGL
33. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459509.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!