Atlan 680 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 680
Název:ANIMA
(ANIMA)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Na příkaz Kosmokratů / Alkordoom
« AT 679 • chronologicky • AT 681 »
Vydáno poprvé:8. října 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3818 = 231 NGL / 1500 před Kristem
Příběh živé kosmické lodi

Atlan odlétá s ANIMOU od Thorratu směrem k New Marion. Při jedné déletrvající orientační zastávce se Atlan ptá po důvodu, dostane ale odpověď, že by ho to nezajímalo. Současně se z reproduktoru ozve volání o pomoc. Rozkáže ANIMĚ trosečníka zachránit, což živoucí kosmická loď jen nedobrovolně udělá.

Na palubu se dostanou dvě mladé, ženské Bithry Molina a Traumata, které Atlanovi přehnaně děkují a stále více na něj dotírají. Atlan si všimne, že občas zakopnou, ztratí rovnováhu a také se jinak relativně podivně chovají, jako kdyby koukali po neviditelném protivníkovi. Když je s ANIMOU sám, zeptá se jí, ale ANIMA nemá tušení, co s oběma ženami je. Po chvilce rozepří mezi Atlanem a ANIMOU vysadí nakonec Bithry na jejich domovské planetě a pokračují dále na New Marion.

Atlan od ANIMY požaduje vědět, kdo je za incidenty zodpovědný. ANIMA přizná, že by mohlo jít o vetřelce na palubě, nemůže ale nikoho lokalizovat. Atlan tomu nevěří a podezírá ANIMU, že jednala ze žárlivosti, což ona nejprve popírá, potom ale přizná. Nebyla ale odpovědná za všechny incidenty.

Atlan nachystá domnělému vetřelci past a sám se schová do malé, ANIMOU vytvořené místnosti, a čeká na chybu vetřelce. Během čekání mu ANIMA vypráví svůj životní příběh.

Poté co ANIMA skončí, dokáže vetřelce lokalizovat. Na Atlanovu radu stlačí zcela náhle stěny kolem vetřelce pomocí husté plazmatické hmoty. Mezi ní se skutečně objeví obrysy neviditelného cizince. Cizinec se nazývá Fract-Cuzz a tvrdí, že byl dříve Fazetou. Atlan vysadí nebezpečného Fract-Cruzze do vesmírného prostoru (ten mu přísahá pomstu), loď dorazí k New Marion a přistane před domem rodiny Briggových.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A680« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!