Atlan 645 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 645
Název:Atentát na generační loď
(Anschlag auf das Generationenschiff)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 644 • chronologicky • AT 646 »
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3808
Arzenál se vrací

Zatímco velitelský tým kolem Atlana a Breckcrowna Hayese na palubě SOL očekává další úder superinteligence Anti-ID respektive Penetranze, pokouší se xenopsychologové Rome Halifax a Ormutz v SOL-City vyřešit tajemství plazmatické bytosti Asgard. Ta doposud ale komunikovala pouze a Arkonidanovým extrasmyslem. Mezitím dostane Penetranz na arzenálové planetě od Anti-ID bojový rozkaz pro ARSENALJYK I (druhá loď pro Arzenál ještě není hotová). Pro útok na SOL superinteligence vytvrdí Mjailama a Kernesse Mylottu. Co je tím myšleno Penetranzovi unikne. Nicméně vyšle bývalý BANANE do akce.

Když je zaměřeno přiblížení ARSENALJYKU I, přesune se Atlan s Hage Nockemannem a Blödel se Solanií z Terry na SZ-2, která se odpojí od zbytku SOL. Kromě toho je vypuštěn svaz dvanácti stíhaček, kteří společně mohou vybudovat paratronové pole. SZ-2, zbytek SOL a paratronové stíhačky vezmou ARSENALJYK do kleští, aby ho vyprovokovali k reakci.

Bývalý BANANE opravdu vypustí jeden space-jet a zahájí na něj palbu. SZ-2 poskytne malému člunu kryt a ačkoliv se počítá s pastí, vezme jet na palubu. Z jetu se vyřítí robot, který je ale rychle vypnut. Dále se na palubě nacházejí čtyři Solánci, kteří jsou osvobozeni z moci Penetranze, čehož se zhostí Blödel s Nockemannem.

Když se situace začne vyvýjet pro Solánce, stáhne se ARSENALJYK pryč. Nějakou dobu ještě vyčkává, potom dá High Sideryt rozkaz připojit SZ-2 zpět (stíhačky jsou v touto dobou opět v hangárech). Ve zbytku SOL působí Mylotta, který se zřejmě může stát neviditelným. SZ-2 je zřejmě také znovu v nebezpečí. Hayes proto přeruší proces spojování. Na palubu se vrací Atlan pomocí transmiteru.

Štábní specialistka Solania z Terry objeví nového nepřítele na palubě SZ-2 příliš pozdě. Mjailam způsobí těžkou zkázu. Potom nechá loď provést lineární skok přes 6.8 světelných let. Loď se už nedá více řídit a padá do malého, bílého slunce. Mjailam triumfuje - a vrací se zpět na ARSENALJYK, odkud ještě pozoruje konec SZ-2, která padá do slunce.

Společně s Přerušovačem a Tyari se Arkonidan vydá honit Mylottu. Podaří se jim vůdce Arzenálu zastavit a zabít. Triumf nositele buněčného aktivátoru se rychle promění ve zděšení, když mu Hayes sdělí, že SZ-2 byla zničena.

Na arzenálové planetě se Penetanz od Anti-ID dozví o konci SZ-2 a o smrti Mylotty. Superinteligence stojí krátce před svým definitivním triumfem, protože ARSENALJYK II je dokončen a zanedlouho nasadí vrhač částicových proudů proti zbytku SOL.

Nakonec zažije Atlan ještě ohromnější překvapení, protože se mu mentálně ohlásí Wöbbeking. Bytost vnitřně narostla, nemůže ale do událostí v Bars-2-Bars zasahovat. V každém případě poskytne Wöbbeking Arkonidanovi deset otázek, které mu mají pomoci k řešení problémů. Kromě jiného se Wöbbeking maskoval jako bílé slunce - SZ-2 se nachází v něm a probíhá její oprava.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A645« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!