Atlan 590 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 590
Název:Exkurze do minulosti
(Exkursion in die Vergangenheit)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 589 • chronologicky • AT 591 »
Vydáno poprvé:24. ledna 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 9. - 13. prosince 3804; 3749 - 3788
Lodní deník SOL - 6. vyprávění

V době 9. až 13. prosince 3804 se Breckcrown Hayes zabývá lodním deníkem SOL1) a objeví skrytou zprávu, kterou pro něj zanechala jeho matka Idilpraheitbha Daraw:

Počátkem roku 3749 tvořili Ahlnatka Idilpraheitbha Daraw a 41letý Ahlnat Chart Deccon pár. Po Decconovi ale touží i Idilpraheitbhina sestra, po moci dychtící Magnidka Tineidbha Daraw. Proto nechá svou sestru nalákat do pasti. Při atentátu je zničen Idilpraheitbhin obličej. Zachrání ji skupina Extrů a monster. Extra Moucha se o Daraw obzvláště stará a stane se jejím přítelem. Dozví se od ní, že s Chartem Decconem čeká dítě.

22. června 3749 se narodí Breckcrown Hayes, nazvaný podle pravého jména Mouchy. Mezitím Extrové zjistí, že za pokusem o vraždu vězí Tineidbha Daraw. Deccon naproti tomu objeví poukaz na to, že Idilpraheitbha stále žije. Když to řekne Tineidbhě, chce tato dokončit svou práci. Pošle k úkrytu přepadové komando, které zabije také všechny, kteří věděli o prvním atentátu. Díky schopnostem Mouchy může uniknout Idilpraheitbha se svým dítětem a Solánci Hallitem a Laroem. Kromě nich unikne jen Moucha a dvě další osoby.

V následujících měsících se Chart Deccon smiřuje se zdánlivou smrtí Idilpraheitbhy a podvolí se naoko Tineidbhině lásce, aby postoupil v hierarchii. Tineidbha naproti tomu využívá lásku High Sideryta Amalmanna II.. Zoufalá Idilpraheitbha navštíví v masce Deccona. Když je jako monstrum a nepoznána vyhnána, nechá si vyhotovit novou masku a 16. března 3750 převezme identitu jako Eloisa Hayes. Breckcrown Hayes je nechán v péči Lara a Hallita. Potom vyzve Tineidbhu v hangáru k souboji a oklame s pomocí bytosti jménem Kyos, která umí vytvářet iluze, svou smrt, zatímco je Kyos na jejím místě stržen do vesmíru, což pro tuto bytost znamená přechod na další stupeň existence.

V následujících měsících musí Eloisa Hayes při svých návštěvách poznat, že Breckcrown neobyčejně rychle stárne. 11. července 3751 zemře Amalmann II.. Tineidbha Daraw se stane novou High Sideryt, Chart Deccon nastoupí na její místo Magnida. Daraw nechává Deccona neustále provádět trestné akce proti rebelantským Soláncům, aby zničila jeho lidskost.

V roce 3754 unikne Hallito a Laro s asi dvěma tucty pronásledovaných s korvetou k jedné planetě, což vede k první krvelačné trestní akci Darawy na palubě SOL.

15. října 3788 se Eloisa Hayes téměř sama stane obětí trestní akce a dostane se přitom velice blízko Chartu Decconovi, který akci vede společně s Akselem z Dhrau. Eloisa se definitivně rozhodne zabít svou sestru. Nejdříve nechá Breckcrowna a Deccona najít fotomontáž, která zobrazuje jí před nehodou s novorozeným Breckcrownem Hayesem. Tímto poselstvím vyvolá u své sestry stihomam.

4. prosince 3788 se Eloisa rozhodne zabít svou sestru a propašuje tuto zprávu do lodního deníku.

Tohoto dne Tineidbha skutečně zemře zdánlivě přirozenou smrtí. Chart Deccon nastoupil na úřad High Sideryta. Ve zprávě radí Eloisa svému synovi nalézt Mouchu, pokud by chtěl najít jí.2)

Aktuální data:
1.12.2021
1566 před NGL
31. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459549.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!