Atlan 589 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 589
Název:Údolí času
(Das Zeittal)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 588 • chronologicky • AT 590 »
Vydáno poprvé:17. ledna 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 14. - 15. prosince 3804
Atlan a SOL v moci zmrzlého času

14. prosince 3804 zmizí temné planety Zóny-X. Když zmizí mentální tlak HIDDEN-X, vrátí se Chailidé zpět do svého domova. CHART DECCON je nadále opravován. 15. prosince kolem 1:48 se zastaví všechny hodiny na palubě SOL. SENECA se domnívá, že HIDDEN-X vyhnal loď do údolí času.

SRŠEŇ bloudí prázdným prostorem. K posádce patří Bjo Breiskoll, Federspiel, Uster Brick, Cpt'Carch a Insider. Poté co velitel Bolo Terebble selže, převezme Bjo Breiskoll velení nad křižníkem. V noci ze 14. na 15. se Terebble snaží loď odpálit a je zabit, když se ho Insider a Cpt'Carch pokouší přemoci.

V tu dobu objeví SRŠEŇ soustavu Utopia. Cpt'Carch udává, že z nejvnitřnější planety Vivárium dostal varování o plánech Terebbleho. Varovatel mu sdělí, že HIDDEN-X zamýšlí ustoupit. Jeden space-jet přistane na planetě. Neviditelná bytost, která si říká Strážce času, udává, že si hledá nástupce. Cpt'Carch a Insider jsou podrobeni několika zlověstným zkouškám. Poté co obstojí, prohlásí Strážce času oba Extry za své nástupce a zemře.

Ve Flekto-Yn se Blödel setká se Sanny, Wuschelem a Argan Uem. HIDDEN-X přemístí Atlana pryč, aby ho nechal zabít Bakwery. Sám HIDDEN-X toho není schopen, protože Atlan je chráněn aurou kosmokratů. Zatímco jsou ostatní Solánci ovlivněni, osvobodí se Sternfeuer a uloží výbušniny. Stejně tak postupuje Blödel a Atlan.

Když je Atlan obklíčen Bakwery, získají tito všichni pomocí séra od Blödela zpět svou inteligenci. Wuschelův rodič Syth pomůže Atlanovi dostat se k Blödelově skupině, pročež ho HIDDEN-X zabije. Sanny použije stroj, se kterým HIDDEN-X vytváří materiální zrcadla. Vytvoří tak transmiter k Soláncům a 50 metrů velkou nouzovou stanici mimo Flekto-Yn, na kterou Solánci uniknou.

HIDDEN-X se 15. prosince po porážce stáhne zpět k Zyanerům. Strážci času mají SOL uvěznit. Flekto-Yn je přemístěno do vesmíru bez známek života.

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál