Atlan 555 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 555
Název:Plazmatické sny
(Plasma-Träume)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 554 • chronologicky • AT 556 »
Vydáno poprvé:24. května 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3792
Konflikt s biopozitronikou
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan v boji se strašidly

Breckcrown Hayes - nový High Sideryt je uznán

Arjana Joester - Pastýř SOL nalezne svůj konec

SENECA - palubní pozitronika poskytne Atlanovi přístup

Deighton, Čubaj a Waringer - Atlanovi soupeři ve strašidelném konfliktu

Ve skutečnosti byl poslední Pastýřovi zůstanuvší robot Atlanem zmanipulován. Na vyřknutí hesla paralyzoval Arjanu Joester. V momentu porážky se v ní spojí dvě osobnost, což Magnidka nepřežije.

Zatímco je centrála a kobka po boji renovována, je lodní deník SOL před očima Breckcrowna Hayese ukraden energetickým zjevem. Vedení nad SOL je nově rozděleno: Gallatan Herts je šéfem prostřední části, Lyta Kunduran je jeho zástupkyní. Piloti jsou dvojčata Vorlan a Uster Brickové. Curie van Herling převezme zaměřovače a vysílačky, zatímco Gavro Yaal vede logistiku. Wajsto Kolsch a Ursula Grown vedou SZ-1, zatímco Brooklyn a Insider mají velení nad SZ-2.

Po změně mocenských poměrů se SENECA ukáže být přístupnější. Pozitronika přiznává těžkou psychózu. Atlan smí vstoupit do centrální oblasti SENEKY. Tam vytvoří SENECA středověkou fantaskní krajinu, ve které Atlan postupně potkává bývalé prominenty SOL jako Galbraitha Deightona, Rase Čubaje, Waringera a další. Pokaždé se jedná o charakterově obrácenou verzi, kterou musí Arkonidan usmrtit. Tímto způsobem ventiluje SENECA tlak, kterému byl po staletí vystaven. Nakonec se Atlan zdráhá zabít Perryho Rhodana, s čímž scénář skončí.

SOL je mezitím napadena exaktní kopií sama sebe. Hayes se vyhne boji a nechá SOL prchnout k severnímu okraji Třepetavého pole.

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!