Atlan Hardcover 18 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan Hardcover, svazek 18
Název:Svět mučení
(Die Folterwelt)
Autor:Rainer Castor
Vydáno poprvé:duben 2001
Vydáno v češtině: -
z Databáze Multiversa

8000 let před počátkem pozemského letopočtu: Velké Impérium Arkonidanů je i přes galaktickou válku s dýchači metanu v rozkvětu svého vývoje. Ze snového krystalického světa Arkonu vládne Orbanaschol III. deseti tisíci planet. Svůj trůn získal Imperátor tím, že svého bratra Gonozala VII. odstranil pomocí fingované nehody.

Ale syn zavražděného Imperátora úskok přežil. Atlan vyrostl na okrajové planetě Gortavor, kde ho tajemný »osobní lékař« vychovával. Mnoho let nevěděl Atlan nic o svém původu, ani to, že Orbanaschol po něm, mladém Krystalickém princi, zarputile pátrá. Když se jeho pochopové dostanou na Atlanovu stopu a jeho přítelkyni Farnathiu unesou, objasní Fartuloon mladému muži jeho úkol. Na světě Largamenia má být aktivován Atlanův extramozek, a odtud má pokračovat dále na tajnou základnu na planetě Kraumon.

Po úspěšném útěku ví Atlan a jeho spojenci, že budou muset být aktivní. Jejich cílem je Kralasenen, kde se nalézají krvaví pochopové Imperátora, které vede slepec Sofgart. Důležitou základnou je Ganberaan, tzv. svět mučení, na kterém tisíce vězňů čekají na svůj nejistý osud. Tam je držena také Farnathia, Atlanova přítelkyně - a pokud jí chce Krystalický princ osvobodit, musí proniknout do pekla...

Obsažené sešitové romány řady ATLAN:

čísloautornázev
104.  Atlan klasická řada 104 (Německá obálka, 1. vydání)Clark DarltonVálka strašidel
108.  Atlan klasická řada 108 (Německá obálka, 1. vydání)Kurt FischerLovec lidí
112.  Atlan klasická řada 112 (Německá obálka, 1. vydání)H.G. EwersKrystalický princ a buřič
116.  Atlan klasická řada 116 (Německá obálka, 1. vydání)Ernst VlcekSvět tisíce trápení
120.  Atlan klasická řada 120 (Německá obálka, 1. vydání)Clark DarltonV říši krále mučitelů