Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Gatas
hledat

Gatas

(přesměrováno z: Verth V)
Astronomická data:
Průměr:14 221 km
Rotace:32h 3min
Pořadí od hvězdy:5
Měsíce:nemá
Průměrná teplota:28°C
Gravitace:1.18 gravů
Sluneční soustava:Verth
Obyvatelé planety:
Gatasané

Gatas je pátá planeta v systému Verth. Je hlavním světem bluesanského podnároda Gatasanů. Pro Bluesany je to nejvýznamnější planeta, protože je počátkem jejich rasy.

Gatas je vodnatá planeta. Mnoho řek proudí částečně pod zemí. Navzdory velice vysokému počtu obyvatel zde existuje nemálo nedotčených horských pásem. V roce 2327 zde žilo 14 miliard obyvatel. Průměrná teplota činila 28°C. Atmosféra bohatá na kyslík je pro lidi bez problémů dýchatelná. Většina průmyslových zařízení, výzkumných pracovišť atd. se nachází pod povrchem. Mohou za to bratrovražedné války, kvůli kterým jsou zařízení chráněna. Na povrchu je místo pro ubytování Bluesanů. Opticky a početně zde dominují vysoké kopule. Hlavním městem bylo Molkex City.

Historie

Kolem 7000 před Kristem začínají Bluesané ze svého rodného světa kolonizovat galaktickou Eastside. V první vlně založí 78 kolonií. Nejvýznamnější z nich je Apas.

Kolem 2000 před Kristem začínají na Gatasu vznikat obrovská zařízení na zpracování molkexu.

V letech 2327 a 2328 v rámci střetnutí se Spojeným impériem pronikne na Gatas několik komand. Většinou se jedná o členy sboru mutantů. Konečným důsledkem jejich akcí je kompletní zničení všech zásob molkexu.

V roce 3433 se nad Gatasem objeví flotila Accalauriů. Domnívají se, že objevili stopu svého původu. Hrozí válka s Bluesany. Solárnímu impériu se ale podaří situaci uklidnit.