Menu

VAZIFAR byl Amtranikovou vlajkovou lodí.

Technické detaily

Loď měla vanovitý tvar trupu o délce 2400 metrů, maximální výšce 800 metrů (PR 970) a šířce 800 metrů (PR 985). Příď byla zaoblená. Motor byl umístěn na zploštělé zádi. Stěny byly vyrobeny ze světle modré kovové slitiny. Uvnitř převládala zelená barva (PR 984).

Loď byla vybavena lineárním a tranzičním motorem (PR 985). Maximální zrychlení bylo přibližně 850 km/s2. Maximální dolet činil 1,5 milionu světelných let. Měla palubní transmiterový systém pro vnitřní dopravu.

Loď disponovala zbraněmi zatracení (PR 984), včetně telepsimatického vrhače a emitoru mentální ruptury.

Známí členové posádky

Dějiny

Poté, co byly hordy Garbešanů před 1,2 miliony let (PR 970) poraženy, ukryl Amtranik VAZIFAR na Arpa Chai v tajné stanici Hay Hayyat. Tam zůstal až do jeho opětovné aktivace v roce 3587. Pětaosmdesát nejsilnějších Laboriů bylo vycvičeno v kosmonauty. Aby se zdokonalili ve svých dovednostech, bylo jedním z úkolů dobýt HARMOS, který byl na povrch planety přitažen vlečnými paprsky. K tomuto účelu byly použity i zbraně zatracení. Když HARMOS obdržel posily, byl Amtranik nucen uprchnout (PR 984).

Rozhodl se odletět na Martappon, aby zde shromáždil vlastní armádu. Cestou si posádka uvědomila, že jakmile se loď ocitla v normálním prostoru, projevily se u ní zpomalené reakce. Přesto se jim s pomocí několika robotů nakonec podařilo přistát na Martapponu a oklamat tamní orbitery (PR 985).

Zdroje

PR 970, PR 976, PR 984, PR 985, PR 997

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »VAZIFAR« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)