Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Varmirové
hledat

Varmirové

(přesměrováno z: Tamijak)
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Puydor

Varmirové byli humanoidní národ z galaxie Puydor. Kdysi platili za arogantní válečníky, v 13. století NGL jsou z nich vyvrhelové a říká se jim Arrorové.

Všeobecně

V současné době jsou všemi opovrhováni a živoří v roli chudých námezdných dělníků. Varmirové a Ginkoové jsou koloniálním potomstvem takzvaného Prvního národa. Oba národy jsou dostatečně kompatibilní pro pohlavní styk, ale nerodí se žádní kříženci. Válka mezi oběma národy začala ginkoovským tvrzením, že jsou Varmirové potomky trestanců.

Vzhled

Varmirové se velice podobají Terrancům a jsou průměrně 1,70 metru vysocí. Jejich pleť má bledě fialovou barvu, vlasy jsou černé. Lebce dominuje vysoké čelo a působí hranatě. Díky tomu mají Varmirové neustále mrzutý výraz. Stejně jako lidé mají na rukou pět prstů.

Kultura

Národ Varmirů byl kdysi sdružen do impéria Tamijakum. To bylo pojmenováno podle pověstného varmirského vojevůdce a tragické postavě Tamijakovi. Impérium ovládala samozvaná rada šlechticů, přičemž v ní zasedali výlučně Váleční páni. Čestný titul Válečného pána byl Tanku.

Každý Válečný pán byl odpovědný za politiku na jím ovládaném území. Pro akce v galaktickém měřítku však jednotlivým vládcům chyběly prostředky, proto se v takových situacích museli domlouvat s jinými klany.

Varmirové byli poměrně arogantní. Služba ve vojsku jim umožňovala uvolnit jejich značnou agresivitu.

Kosmické lodi

Vesmírné lodi Varmirů měly od průměru přibližně 100 metrů jednotný design. Šlo o trojrozměrné kříže – vypadaly jako kostky, u nichž byla ke každé ze šesti stran připojena další krychle. Tyto křížové lodi byla konstruovány ve třídách s průměry od 400 do 1100 metrů. Věhlas si získala pravděpodobně 500 metrů dlouhá GAAFENOO, vlajková loď Michaela Rhodana ve službách Jii'Nevever.

Známí Varmirové

Dějiny

Přibližně 50 000 před Kristem se Varmirové a Ginkoové vyvinuli jako odnože Prvního národa. Ginkoové se zabývali obchodem a shromažďováním bohatství, zatímco u Varmirů se projevilo značně barbarské chování.

O 25 000 let později byl z Varmirů respektovaný válečnický lid, který se zmocnil nezanedbatelné části Puydoru. V té době byli Varmirové fašisty a militaristy. Rozdělili se do několika šlechtou ovládaných klanů. Klany se sdružovaly v impériu Tamijakum, ovládaném radou šlechticů. S Ginky se po dlouhý čas přeli o sporný sektor Nankuk. Dlouhodobé nebezpečí pro představovalo mírotvorné úsilí Guu'Nevever a Jii'Nevever.

Válečný pán Lovo Kasistan poznal jako jediný nebezpečí, hrozící ze strany Snílků. Utajeně nechal nejlepší vědce vyvíjet zbraň proti sourozencům. Zemřel s oznámením o zdárném ukončení projektu v rukou, zardoušen svým nejmladším synem Garmorem Kasistanem. Ve zmatku palácového převratu se ztratily veškeré informace o zbrani, vědci se stáhli ze scény.

Když Garmor vojensky porazil své tři bratry, obdržel upozornění na zbraň, konstruovanou za časů otcovy vlády proti tronium-azintovým sourozencům. S absolutním nedostatkem soucitu nasadil všechny páky, aby zajal vědce, kteří se podíleli na vývoji. Do rukou mu živý padl jen jeden, Vago Intaren, hlava projektu. Když byla zbraň úspěšně dokončena, nachystal Garmor léčku.

Guu'Nevever projevil zvláštní zájem o národ Gojomů. Protože cestoval na palubě INTURA-TAR, generační lodi rawwského rodu Agmem, podařilo se Snílka zprávou od spřáteleného rodu Orr přilákat na Gojom. Varmirové zaútočili na Gojomy, aby Guu'Nevevera vyprovokovali k zásahu. Díky orrskému rodu věděli, že se Guu'Nevever nalézá na zádi INTURA-TAR. Varmirské jednotky rozstřílel záď, a když se Guu'Nevever pokusil manifestovat na Gojomu, byl napaden a zajat tronium-azintovým nabíječem. Později byl Guu'Nevever spolu s nabíječem přemístěn na neznámou, vzdálenou planetu.

Jii'Nevever zachytila bratrův vyděšený mentální výkřik a považovala ho za křik smrtelný. Odstartovala nemilosrdné tažení proti domnělým vrahům svého bratra a poštvala proti Varmirům celé národy. Varmirové byli i se svým impériem smeteni. Jii'Nevever je chtěla nechat navěky trpět a postarala se o to, aby s nimi národy Puydoru jednali jako s vyděděnci. Křížové lodi si Snílka přivlastnila jako trofej. V budoucnu se měly stavět na arzenálové planetě Ankorum.

Dokonce i po zneškodnění Jii'Nevever Nonggy se na statutu Varmirů nic nezměnilo. Po mnoho následujících tisíciletí živořili v Puydoru, zahrnuti pohrdáním ostatních místních ras.

Zdroje

PR 1918, PR 1931

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Varmiren« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)