Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Srivonne
hledat

Srivonne je kosmokratický robot, který se před 60 miliony lety angažoval ve vesmíru Eud'y-Asor-Jaroso. On sám se tenkrát označoval za emisara kosmokratů.

Vzhled

Srivonne je robotem typu Cairola nebo Samkara. Je humanoidní a asi 2,50 metru vysoký. Povrch jeho těla tvoří měkký a flexibilní kov. Na tom nejsou patrné jakékoli spáry nebo náznaky robotických kloubů. Robotův plášť je absolutně hladký a pohybuje se jako lidská kůže. Při pohybech se kov v oblasti kloubů skládá do záhybů.

Srivonne ovládá schopnost bezdistanční chůze.

Dějiny

Srivonne se od neznámé doby zdržoval v temnotou zahaleném objektu na orbitu planety Farner Aly v galaxii Eudoccia, jemuž se říkalo dóm Oquaach. Podle legendy Gyšaniů obíhal dóm již odpradávna planetu. Jak předpovídala legenda, jednoho dne se z temnoty vynořil objekt. Byla to 1126 kilometrů měřící kosmická loď, utvořená ze krystalizované psionické hmoty. Objevil se kobaltově modrý válec a odnesl Srivonna na Farner Aly. Mezi osmi guvernéry robot vybral Sedm Mocných, kteří v budoucnu šířili univerzem život a inteligenci. Guvernérka Inkendyare byla pro svou špatnou povahu odmítnuta.

Guvernéři byli Srivonnem vysvěceni na Mocné a každý z nich obdržel ZDROJONOŠE, plavidlo vzniklé „zrcadlením“ dómu. Když pak objasnil novým Mocným jejich úkol, stáhl se Srivonne zpět do dómu Oquaach.

Organizace Mocných byla nakonec podvrácena zmocněnci superinteligence KOLTOROC, takže začala pracovat pro Terminační kolonu TRAITOR. Do služeb této organizace se dala také Inkendyare, která celou galaxii Eudoccia přebudovala na produkční středisko traitanků. V tu chvíli se Srivonne vrátil na scénu. Zabil Condezize a jeho soukmenovce, což vedlo k Inkendyařině smrti. Nuskoginus a ostatní Mocný ztratili svůj status a tím také zvláštní schopnosti. Byli odsouzeni k věčnému utrpení v SEOSAMHU. Aquinas, robot Mocných, byl potrestán za nečinnost a změnil se v karikaturu dříve dokonalé podoby.

Zdroj

PR 2351

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Srivonne« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)