Perry Rhodan 974 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 974
Název:Strážní pevnost SKARABEUS
(Wachfort SKARABÄUS)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Začíná boj "Garbešanů" - Orbiteři jsou svědkové
Hlavní postavy románu:

Julian Tifflor - První Pozemšťan má být po projevení nedůvěry vystřídán

Jen Salik - duchovní otec plánu SKARABEUS

Hargus Clarnd - velitel strážní pevnosti SKARABEUS

Quiryleinen - velitel flotily Orbiterů

Ingor Wells - Orbiter u "Garbešanů

Zatímco se na návrh Sue Annelois zamaskují za roboty, může se dvacet šest členů posádky strážní pevnosti SKARABEUS ukrýt před bojovými roboty.

Protože 3. září 3587, v 10:30 hodin stále ještě nepřišla žádná zpráva ze SKARABEUSE, vyšle Julian Tifflor space-jet s robotským kurýrním člunem ke strážní pevnosti. Roboti mají Hargus Clarndovi předat fólii, která má velitele informovat o plánu Jena Salika.

Tifflor nyní oznámí Quiryleinovi, že v Mléčné dráze informují pozitivní a negativní Garbešané a že se lidstvo od nich již před stoletími odvrátili. Prosí Orbitery, aby zaútočili na stanici ve Sluneční soustavě, kterou zajmuli negativní Garbešané. Quiryleinen souhlasí.

Zatímco jednotky LSP nyní odlétají zaútočit na SKARABEUS, proniknou astronautka Ester Mirkham a astronomka Jennifer Talzjew do centrály pevnosti, aby mohly pozorovat opatření robotů. Staniční pozitronika nejenže převzala kontrolu nad transformačními děly, ale vypustila také všechny korvety a space-jety. Poté co se Hargus Clarnd, Sue Annelois a slaboproudý inženýr Raylor Gust postarají o to, že při dalším útoku je vytvořena strukturální trhlina v ochranném štítu stanice, stáhnou se členové posádky strážní pevnosti do kurýrního space-jetu, který není kontrolován hlavní pozitronikou. Diskovitá loď ale neodstartuje, protože Raylor Gust náhle zmizí.

Ze strachu se slaboproudý inženýr rozhodne připojit se k orbiterům, kteří zamýšlejí prohlédnout SKARABEUS, poté co Quiryleinen nařídí zastavení útoků. Hargus Clarnd, který je také zvaný »Železný«, sleduje Gusta a setká se s Brack-Orbiterem Ingor Wellsem, který na Quiryleinenův rozhaz dorazil na SKARABEUS. Ve své masce robota proto vede velitel Orbitra strážní pevností, jejíž roboti na Orbitery kvůli jejich přeprogramování neútočí. Strojní bytostí akceptují Wellse kvůli jeho biomolpastovém plášti jako zabitého Garbešana. Když se Raylor Gust přiblížit k Wellsovi, zadrží ho Clarnd pod záminkou, že chce Orbiterského inspektora chránit před obtěžováním. Poté co Wells opustí stanici, odebere se velitel s Gustem do space-jetu. Pod velením Arleho Belquanta se lodi LSP vydají znovu na útok proti strážní pevnosti. Když se bezprostředně blíží zkáza SKARABEUSE, dává Julian Tifflor domnělým Garbešanům poslední ultimátum, aby získal posádce čas pro útěk. Poté co Hargus Clarnd a zbraňový specialista Gordon Waltis za velkých potížích odstraní tažný paprsek, kterým hlavní pozitronika drží space-jet na stanici, může pomocný člun odstartovat. Strážní pevnost SKARABEUS je nakonec zničena loděmi LSP.

Po úspěšném provedení Salikova plánu odmítne parlament návrh na vyslovení nedůvěry Tifflorovi velkou většinou. Také Daniel Coghan hlasuje pro Prvního Pozemšťana. Quiryleinen ohlásí své zjištění na ZAŘÍZENÍ a vyžádá si nakonec skupinu Terranců, aby je mohl vyšetřit. Kosmická loď odveze Runny Yok Gillisona, Alfreda Trailcoata, Gastona le Granda, sekretář světového odborového svazu, Maye Masterse z »Dětského světa«, Jena Salika a Runny Gillisona k Orbiterům. Protože se výsledek jeho kontroly odlišuje od té, která byla provedena u Flibustýrů1), zavolá velitel Orbiterů Juliana Tifflora do BARDER-NEL a prodlouží ultimatum o třicet dnů. Jen Salik zmizí a nechá vzkázat Tifflorovi, že se vrátí, až bude Orbiterský problém definitivně vyřešen.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál