Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2241
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2241
Název:Smrtonoši
(Die Todbringer)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:30. července 2004
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1332 NGL
Vládkyně Motanů zavelí k útoku – cílem je Baikhal Cain
Hlavní postavy románu:

Zephyda – Motana vyzívá k boji s Kybb-Cranary.

Corestaar – Karthog z Roedergorm musí použít moc mírovlny.

Selboo – Zvláštní Smrtonoš zachrání život.

Atlan – Arkonidan se představí jako učitel.

Perry Rhodan – Pozemšťan začíná hledat šestici Stráží.

Tři měsíce po návštěvě u Šedého nezávislého je výcvik osádek pro 60 nových bionických křižníků u konce. Jediným problémem zůstávají Smrtonoši. Ti byli rekrutováni z Motanů z Roedergormu a psionické síly v nich ukryté jsou mnohem výraznější, než schopnosti lidí z nížiny. Jejich chorály jsou silné, především však ve Smrtonoších vyvolávají závislost na zbraňových matricích křižníků. Vedou k ničivé vášni, často končící tím, že Smrtonoši napadají jiné Motany nebo páchají sebevraždy. Zatímco Atlan s Rhodanem pátrají po Stráži, která žije v exilu na Tom Karthay, Zephyda musí Smrtonoše uvěznit, neboť už nedokáže kontrolovat jejich psionické síly.

Řešení problému nakonec ve starých spisech nalezne velvyslanec Yanathon. Již v dávných časech byl Karthogem masivu Roedergorm zvolen jen ten Motana, jenž disponoval velice zvláštní schopností, takzvanou mírovlnou. Také Corestaar, který je současným Karthogem, mírovlnu ovládá a navíc je to Smrtonoš. Přesto nějakou dobu potrvá, než se Corestaar rozhodne přijmout svou novou úlohu. Potom s přeživšími Smrtonoši zazpívá chorál a na každého z nich vyšle psionickou mírovlnu. Smrtonoši tak mohou kontrolovat svou agresivitu a sklony k sebezničení.

Teď už nic nebrání tomu, aby byla flotila poprvé nasazena v boji. Křižníky letí k Baikhal Cainu a v krátké době zničí okolo 4000 kosmických lodí Kybb-Cranarů. Selboo, Smrtonoš MEČE, přitom odhalí další zbraň bionického křižníku, ještě zkázonosnější, než paramagové torpédo. Tou je sdružený hyperprostorový proud, který nadsvětelnou rychlostí dosáhne svého cíle a tam zničí všechen život. Navíc přeruší hyperenergetické procesy. Tímto způsobem Selboo zlikviduje velkou kybbskou pevnost na Baikhal Cainu. Nato Motanové provedou pozemní výsadek, zlomí poslední odpor Kybb-Cranarů a osvobodí planetu. Zephyda, které se začíná říkat Paní války, k Rhodanovu zděšení nebere žádné zajatce...