Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 195
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 195
Název:Pád hvězdného diktátora
(Der Sturz des Sterndiktators)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Druhé impérium
Vydáno poprvé:1965
Vydáno v češtině:1999
Čas děje: 2329
Jed mu pomohl k vládě - sérum ho přivede k pádu...
Hlavní postavy románu:

Kel Bassa - první muž, který dostane sérum svobody

Isit Huran - šéf plophosské tajné služby

Iratio Hondro - Obmann Plophosu a roztrpčený protivník Perryho Rhodana

Jerk Hansom - tajný poradce Hondra

Arnt Kesenby, Will Heeph a Sono Aront - klíčové postavy revoluce na Plophosu

Guri Tetrona, Kazmer Tureck, Porro Mallin, Wilbro Hudson a Fann Perrigan - lidé »Operace krtek«

Z krve Perryho Rhodana izoluje arasský toxikolog Sima-Orth buněčným aktivátorem vyrobený enzym, který Iratiem Hondrem injektovaný vir nechá zkrystalizovat. Sima-Orth z toho vyvine protijed biokompentin. Zatímco se Rhodan 25. června 2329 s malým lodním svazem objeví na hranicích systému Eugaul a vyzve Plophos k obnově normálních diplomatických vztahů se Zemí, se může poručík Ali el Hagar v ochraně konturního pouzdra s pěti tisíci ampulemi biokompetinu dostat na Sicos.

27. června 2329 unese Guri Tetrona a jeho lidé jako první oběť jedu Kela Bassa, poručíka Modré gardy, který o den později potřebuje injekci protijedu. Dříve než mladý muž zemře, dají mu terranští agenti biokompentin. K vyléčeným, které Tetrona tímto způsobem získá na svou stranu, patří také Isit Huran, šéf tajné služby Plophosu, který už dlouho dobu nesouhlasí s projekty po moci dychtícího Obmana.

Existence protijedu proti obávanému jedu vede k revoluci na Plophosu, před kterou Hondro nakonec uteče s kosmickou lodí.

Mory Abro přiletí s terranskou křižníkovou eskadrou na Plophos a je Neutralisty přivítána s jásotem. Po strhujícím televizním projevu je navrženo, aby dcera neutralistického vůdce Lorda Kositche Abra1) vedla vládu až do voleb.