Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Sicos
hledat
Astronomická data:
Soustava:Eugaul
Pořadí od hvězdy:6
Atmosféra:žádná

Sicos je ledový svět. Obíhá jako šestá planeta kolem slunce Eugaul, v domovské soustavě Plophosanů, která je vzdálena 8221 světelných let od Sluneční soustavy.

Planeta je velká asi jako Pluto, nemá žádnou vlastní atmosféru a je pokrytá silnou vrstvou ledu. Atmosféra, která jej kdysi obklopovala, zmizela, a smrtelný chlad prostoru potáhl povrch ledovým příkrovem. Hory tu nebyly a nad zrcadlovou pustinou se jen tu a tam zvedaly řetězce plochých pahorků. Pod svrchním příkrovem ležela stovky metrů silná vrstva uhlovodíkových polymerů. I tato vrstva organické hmoty se tu nacházela ve formě ledu, stejně jako zbytky vodíku, hélia a metanu.

Svět je velice plochý, jediné nerovnosti na povrchu představují nízké řady pahorků. V roce 2329 byla na Sicosu založena tajná základna, ze které připravovali terranští agenti revoluci proti tehdejšímu vládci Plophosu Iratio Hondrovi. Agenti se vydávali za Skokany a pomocí fingovaného nouzového přistání se jim podařilo na planetu proniknout, vytvořit zde malou základnu s transmiterem. Z tohoto úkrytu se připravovali na tichou invazi na Plophos, kde byla již před lety vybudována tajná základna, za přísných preventivních opatření.