Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 194
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 194
Název:Tajná invaze
(Die heimliche Invasion)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Druhé impérium
Vydáno poprvé:1965
Vydáno v češtině:1999
Čas děje: 2329
Falešný patriarcha přichází na Plophos - a »Operace krtek« se roztáčí...
Hlavní postavy románu:

Guri Tetrona - patriarcha má ve své péči 61 mužů a žen - a 50 mrtvol

Terry Simmons - žena s umělými vzpomínkami

Porro Mallin - velitel druhé vlny tajné invaze

Kazmer Tureck - stará poznávací značka na jeho kluzáku je jednomu policistovi podezřelá

Isit Huran - šéf plophosské tajné služby

Kelso Jasper - nedůvěřivý lékař, který »Skokany« považuje za falešné

27. března 2329 prohlásí Perry Rhodan Spojené impérium a Galaktickou alianci oficiálně za rozpuštěné a vypoví všechny smlouvy o vzájemné pomoci mezi Solárním impériem a dalšími národy. Atlan podřídí USO vládě Solárního impéria, protože bylo beztak financováno Terrou.

Ve stejný den začnou přípravy »Operace krtek«, infiltrace planety Plophos. 5. dubna se skokanská loď MALTZO XXI přiblíží do systému Eugaul. V přítomnosti plophosských přesunutých strážních lodí je domnělá pašerácká loď, která má na palubě 62 mužů a žen Solární kontrarozvědky, třemi terranskými křižníky vyzvána k návratu a potom napadena. Zřítí se na Sicos, šestou planetu slunce Eugaul. Dříve než se objeví plophosské lodě, je pod vrakem založena základna, do které se část posádky stáhne. Guri Tetrona, který hraje roli patriarchy Maltza, a jedenáct dalších agentů zůstanou v MALTZO XXI, aby dosáhli větší důvěryhodnosti a připraví padesát za Skokany maskovaných mrtvol dříve padlých terranských vojáků.

Tetronovi a jeho společníkům se podaří rozbít nedůvěru Plophosanů a potom se ztratit na Plophosu. V maličkých lodích, které jsou označované jako konturová pouzdra, odletí ostatní agenti ze Sicosu na planetu Plophos. Ženy a muži z operace krtek převezmou horskou základnu, kterou kdysi založil Arthur Konstantin1).

Zatímco robotskou loď Skokanů krátce po startu z Plophosského hlavního města New Taylor přivedou k explozi, dají Zemi vědět, že se přípravy k pádu Iratia Hondra rozběhly.