Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1183
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1183
Název:Mezi světlem a tmou
(Zwischen Licht und Finsternis)
Autor:Detlev G. Winter
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 427 NGL = 4014
V moci signálního plamene - Element války se probouzí
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - Terranec přistává na mírumilovném světě

Asengyrd Chain - velitelka IRON MAIDEN

Yurn - Bluesan objeví Element války

Taurec - kosmokrat v boji proti mocnostem chaosu

Crummenauer, Nelson a Kloares - členové posádky IRON MAIDEN

IRON MAIDEN, SYZZEL a asi 230 lodí Bluesanů následují signální plamen, který dosáhne své definitivní velikosti 800 milionů kilometrů výšky a tloušťky 50 milionů kilometrů, k systému slunce Pliyirt v galaktické Eastside. Bluesanský národa Hanů, kteří obývají Zülüt, třetí planetu, vládce skupina dvaceti pěti mužů. Zatímco mužští Hanové se zdržují ve městech planety, žije několik málo žen izolovaně. V jejich dvou měsíce dlouho trvající, každoroční fázi plodnosti je k Einestu v polárním pohoří posláno dvacet pět mužů, kteří se v neúprosném zápase snaží dorazit první na Einest, protože jen jediný se může spářit s tam umístěnými ženami. Mladiství Hanové jsou umístěni do speciálních klášterních osad.

Pod účinkem ze signálního plamene vycházející, uklidňující Pax-Aury jsou Terranci z IRON MAIDEN přátelsky přijati v hlavním městě Chüllyvor.

Mezitím pronikne Hane Yurn, kterému mentální sálání Pax-Aury nařídilo, vzdát se nesmyslného boje o právo k páření, veden psionickým voláním do podzemní školy a objeví tam před zbytky transmiteru »Elementu války«. Jako pěst velká, krabu podobná, umělo bytost, která disponuje 12 nohama, si sedne Bluesanovi na rameno a vybudí ho k psionické agresi a nenávisti ke všemu cizímu. Stříbrné plásty na jejím těle slouží jako receptory pro každý typ energie a dovolují tak Elementu se při každém kontaktu s novým hostitelem rozdělit na další bytost. Proto Elemety války zaplaví během krátké doby celý Zülüt. Je napadeno i několik členů posádky IRON MAIDEN, a dochází k bezpočtu bojů. Hanové zaútočí těžkými děly na loď LSP a výrazně jí poškodí, ale Taurecovi se nakonec s kosmokratickou technikou SYZZELU podaří nepřátelské androidy zlikvidovat. Yurn, jehož Element útok jako jediný bez újmy přečká, může nepozorovaně proniknout do TRÜLIT TYRR, vlajkovou loď Gatasské flotily, která pod účinkem Pax-Aury dospěla na Zülüt.

Signální plamen z Gorgengolu přenechá část své substance v systému Pliyirt a táhne dále, zatímco Terranci ve své poškozené lodi musejí čekat na pomoc1).