Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1144
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1144
Název:Operace Sršní roj
(Operation Hornissenschwarm)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 426 NGL = 4013
V centru pekla - myšob Gucky manipuluje
Hlavní postavy románu:

Gucky - myšob se stává super telekinetem

Ras Čubaj a Jen Salik - Guckyho společníci v Armadokovárně

Parwondov, Meegoron a Catewnor - velitelé HORTEVONU

Schamar - přítel a pomocník terranských vězňů

Shoc - velitel Slepců

Perry Rhodan - Pozemšťan spouští operaci "Sršní roj"

Schamar se pokusí Slepce, kteří byli do Goonového pekla vyhnáni Armadokováři kvůli různým proviněním, přemluvit k podpoře svých přátel. Slepci ale Jena Salika mylně považují za vraha a odsoudí ho k souboji na život a na smrt s jejich nejsilnějším válečníkem. Schmar v duelu Terrance zastoupí. Během boje se objeví Meegoron, který se od Schumirga, nejstaršího ze Schamerů, dozvěděl, že mladý Pellack původně uprchl, aby utajil svou příslušnost, a zamezil tak, aby bylo zabito jeho nenarozené dítě, protože kvůli genetickým dispozicím byli jeho rodiče pravděpodobně nemocní. Výrok Armadokovářů, že byl nenarozený zabit a pozdější zjištění, že je zdravý, popíchne Schamara tak, že přemůže svého protivníka. Daruje mu ale život. Meegorovův oddíl ozbrojených Pellacků zabrání Slepcům v pomoci galaktikům. Zatímco se Armadokovář se Salikem a Rasem Čubajem vrací k řídící kouli, poznají oba Terranci, že zařízení v Goonovém pekle jsou tvořeny plastovací energií.

Ve stejné době se Gucky, který se materializoval uprostřed Wettů a je zde pevně držen, obrátí proti novému vězení jeho psionickou energii.

Mezitím přilétá SEDAR 1) ke galaktické flotile shromážděné u BÁZE-JEDNA. Aby Salika, Čubaje a myšoba zachránil, odstartuje 13. Prosince 426 NGL pět tisíc kosmických lodí k provedení Operace Sršní roj, kterou vymyslel Clifton Callamon. Zaútočí na Kovářský val a současně vypustí desetitisíce space-jetů. Několika jetům se podaří proletět mezi tvrzemi k Armadokovárně a přistát v ní. Pomocí SERUNU naváže Schamar rádiový kontakt s Callamonovým space-jetem a prozradí místo Salikova a Čubajova pobytu. Callamon, Fellmer Lloyd a Thoren Bore proniknout do šestikilometrové řídící koule, jsou ale odříznuti energetickým štítem. Gucky se telepaticky spojí s Lloydem a osvobodí úderný oddíl. Současně se myšob dozví, že Parwondow chce otevřít Wett. Nehledě na možné následky plánuje Armádokovář dočasně nabít tisíc Pellacků dočasně psionickou energií, aby cenný Wettness zachránil. Gucky ho ale předejde, nechá mentální energii uniknout a zachrání se se Salikem a Čubajem v Callamonově space-jetu. S mocnou psionickou energií, kterou zachytil, odsune myšob telekineticky tvrze Kovářského valu a zajistí tak v HORTEVONU přistanuvšímu space-jetu návrat ke galaktické flotile2).