Perry Rhodan Extra 5 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Extra, svazek 5
Název:BARDICOVA nicota
(BARDIOCS Null)
Autor:Achim Mehnert
Vydáno poprvé:16. listopad 2007
Vydáno v češtině: -
Čas děje: květen 1346 NGL
Superinteligence THERMIOC vysílá poselkyni - Terra dostane pomoc z dávné minulosti

Píše se 30. dubna 1346 NGL. Od odletu JULESE VERNEA uplynulo něco víc než dva týdny, během kterých se nic světoborného nestalo. Potom Homer G. Adams zavolá Reginalda Bulla. Hospodářský génius referuje ministru obrany a zástupci Rhodana o události u hvězdy BS-Ameris, 42 světelných let od Slunce. Terranský křižník OROPUS narazil na vrak kosmické lodi, která je ke všemu překvapení obsluhována Kelsirkou. Ta si přeje mluvit s osobou, která je zodpovědná za Sluneční soustavu.

Bez velkého rozmýšlení se Bull okamžitě s LEIFEM ERIKSSONEM II vydá na cestu k BS-Ameris. Tam je od Grálové matky Srinele, jak se Kelsirka jmenuje, uznán za oprávněného, aby mu předala informace. Nosí s sebou ultimátní zbraň, spojenou přímo s jejím tělem, která pochází z BARDIOCOVY pozůstalosti – BARDICOVA nicota, ultimativní ničící zbraň. Kelsirka byla vyslána THERMIOCEM na podporu Terranců v boji proti TRAITORU. Superinteligence nezapomněla na pomoc Perryho Rhodana a cítí se být proto Terrancům zavázána. Zbraň, jak vypráví Kelsirka, je od THERMIOCU zaměřena na zcela určitý cíl, ale o tomto cíli Kelsirka nic neví.

Bull zpočátku neví, zda se nejedná o nějakou past TRAITORU. Když se ale potom vynoří flotila mocností chaosu, je nabádán ke spěchu a Terranec se rozhodne vzít Kelsirku na palubu a okamžitě odletět do Sluneční soustavy. Dojde ale k chybě, o které Terranec nic neví: Kelsirka byla chycena jednotkami kolony a preperována, zpracována kolonovými motivátory a stále ještě je držena pod kontrolou psionickým parazitem Adamicterem. Když LEIF dorazí do Sluneční soustavy, zmizí Kelsirka beze stopy, protože Adamicter má schopnost parasprintera. Kromě toho aktivuje BARDICOVU nicotu, kvůli čemuž zbývá Sluneční soustavě dvanáct dnů do zániku.

Srinele se na Zemi skryje v Maugo Bei, sanatoriu, která se stará o poškozené z TANKSTELLENU. Své sugestivní schopnosti, Adamicterem ještě umocněné, používá, aby se nezhroutili. Pomáhá ale také aktivně, protože Adamicter jí kontroluje jen v případě, že by se proti němu postavila, jinak jí dává volnou ruku. Během několika dnů si vybuduje emocionální vazbu s obyvateli sanatorii a ošetřovateli.

Čas plyne, aniž by Bull a SPL našli sebemenší stopu, dokud 10. května 1346 NGL nedojde k novému útoku 100‘000 Traitanků na štít TERRANOVA. Tento útok není zpočátku tak prudký, ale náhle se zdá, že vojsko chaosu nasadilo novou zbraň. Štít se sice nezhroutí, ale uvnitř Sluneční soustavy dojde k prudkým otřesům struktury. Ty kromě jiného vyvolají na Zemi tsunami, která zasáhne také Maugo Bei.

Dojde ale ke zvratu. Ematie Srinele k trpícím obyvatelům se zvýší natolik, že se jí podaří získat převahu proti parazitovi v mozku. Okamžitě se jí podaří kontaktovat Bulla.

LEIF jí okamžitě odveze ze Sluneční soustavy. Srinele se obětuje, aby zneškodnila také Adamictera, když odpálí BARDICOVU nicotu. V prázdném prostoru zbraň nezpůsobí žádnou škodu, ale je ztracena i pro Terrance.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál