Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Události > Nopoleterské povstání
hledat

Nopoleterské povstání

Jako Nopoleterské povstání je v historických datových krystalech zaznamenáno povstání některých koloniálních planet proti centrální moci Arkonu na konci vlády Orbanaschola III.

Historie

Kvůli špatnému hospodaření a korupci během vlády Orbanaschola III. vázlo v době Metanových válek zásobování koloniálních světů Arkonu potravinami a zbraněmi proti útočícím Maahkům.

Také po konci jeho vlády a nástupu Gonozala VII., nemohlo být toto nedorozumění kvůli dosavadním důsledkům urychleně odstraněno, protože několik zásobovacích světů padlo za oběť Maahkům.

Došlo k povstání několika kolonií, které vedli Nopoleterové. V průběhu povstání se pokusili roku 10502 da Ark na Arkonu III získat nutně potřebné zásoby. Kvůli flotile, poslané z Arkonu, která měla bránit zboží, se tento pokus nezdařil. V zoufalství napadli vzbouřenci soustavu Arkon přímo, stejnou cestou, kterou v té době používaly také zásobovací flotily.

Aby neohrozili zásoby, bojové stanice vnějšího obranného prstence na rebely neútočily. Obranné flotile se podařilo útočníky nakonec zahnat k jedenácté planetě Arkonu, Bhedanu, a donutit je k přistání na jeho sedmnáctém měsíci Gattaromu.

Imperátor Gonozal VII. byl vzhledem k násilnostem vyvolaným vzbouřenci nucen učinit opatření, aby už k žádným dalším takovým povstáním nedošlo. Nechal měsíc i s flotilou rebelů zničit arkonskou bombou.