Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Fauna > Koa Shin
hledat

Koa Shin jsou prastarou formou života z ranného stadia vesmíru. Nejsou inteligentní, mohou ale psionickým smyslem poznat aury, jako například auru Rytířů Hlubiny. Mezi nižšími služebníky kosmokratů, a pravděpodobně také chaotarchů, platí za vymřelé.

Koa Shin jsou obrovské, amorfní bytosti černé barvy o velikosti několika metrů. Mohou ze svého těla vytvořit pseudopodie.

Každý tělesný dotyk s Koa Shiny je smrtelný. Při dotknutí se začíná rozkládat genetický kód, kvůli čemuž se tělo rozpadne. To se děje pravděpodobně kvůli psionickému efektu, který nastupuje kvůli tomu, že Koa Shinové nevznikli bioforovou evolucí. Tato nesnášenlivost vůči normálnímu životu dělá z Koa Shin bytosti podobné služebníkům chaotarchů. Protože Koa Shinové nevznikli z biofóry, nemohou být také přímo ovlivňováni morálním kódem.

V kolektivu dokáži vyvolávat mentální tlak, který je tak silný, že osoby v okruhu několika tisíc kilometrů omdlí.

Historie

Koa Shinové byli nasazeni jako strážci Hlubiny v Jámě. V Jámě se rematerializovala jen živá hmota. Kvůli své afinitě ke služebníkům chaosu mohli je Koa Shinové s lehkostí poznat a zneškodnit. Když se Hlubinozemě materializovala v normálním prostoru, změnila Jáma své skupenství v energetické. Koa Shinové s ní splynuly.