Grigor, Buddcio

Informace o postavě:
Národ:Plophosané
Výskyt postavy v seriálu:
Výskyt v sérii Perry Rhodan:PR 1800: Trokan se probouzí
graf výskytu postavy v seriálu

Buddcio Grigor byl plophosský politik.

Dějiny

Tento politik vyhrál dne 12. února 1223 NGL s velkým náskokem volby a stal se tak Prvním Pozemšťanem, přičemž z tohoto postu sesadil Koku Szari Misonan. Jeho nástupcem se v roce 1235 NGL stal Medros Eavan.

Buddcio Grigor propagoval politiku síly a jasného vymezení proti jiným národům Mléčné dráhy. Doposud samostatnou Kosmickou hanzu převedl do vlastnictví LSP. HQ hanzy se stala novým sídlem pozemské vlády.

V reakci na zvolení Buddcia Grigora bylo republikánské Nové arkonské impérium (arkon.: Len Ark'Tussan) dne 1. června 1223 NGL transformováno na monarchické Křišťálové impérium (arkon.: Gos'Tussan). Z dosavadní prezidentky Thety da Ariga se stala imperatrix Ariga I.

Mnoho dalších národů Galaxie se cítilo ohroženo vzrůstající konfrontační politikou Terry a Arkonu a založilo proto spolek, který vešel ve známost jako Fórum Raglund. Galaktikum postupně zcela ztratilo na významu.

V časech vlády Buddcia Grigora a jeho nástupce Medrose Eavana se z nositelů buněčných aktivátorů kolem Perryho Rhodana stali outsideři. Nesmrtelní v roce 1235 NGL zahájili práce na projektu Camelot, který tvořil protiváhu politice pozemské vlády. Kvůli urážkám a jiným potupám, kterými je Grigor častoval, ho nositelé buněčných aktivátorů nazývali posměšně hlupák.

Zdroje

PR 1800, PR 2239

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Buddcio Grigor« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
24.9.2021
1566 před NGL
9. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459481.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!