Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Ofenzivní zbraňové systémy > Galaktický podpalovač
hledat

Galaktický podpalovač (označovaný také jako Kro Gom) je ultimativní zbraň kosmokratů, určená k ničení galaxií. Zařízení rozrušuje gravitační struktury cílových galaxií. Tím se hvězdný ostrov rozpadne. Velká část hmoty se změní do stavu energetické plazmy.

Nasazení proti Thoregonu

Pangalaktičtí statistici předpokládali, že mají být 2000 až 3000 galaxií, mezi nimi Mléčná dráha, zničeny galaktickými podpalovači. To mělo posloužit jako drtivý úder proti Thoregonům. Přitom se jednalo o galaxie, které buď patřily ke koalicím, nebo v nich byl potenciál pro vývoj PULZU.

Energie uvolněná zničením galaxií se měla skrze Hřiby nebo Megadómy přelít na Most do nekonečna a posléze do extrauniverzálních PULZŮ (komentář PR 2148).

Uspořádání

Galaktikům je znám pouze podpalovač nainstalovaný v Mléčné dráze, který byl umístěn na palubě lodi KRO'GOM'ATHO. Popis konstrukce se proto zaměří pouze na tento případ.

Galaktický podpalovač je zabudován do kulovité lodi o průměru zhruba tisíc kilometrů. Lze předpokládat, že jde o přestavěnou buňku Spórové lodi. Samotný podpalovač se nalézá v dutině o průměru 150 km. V té se vznáší dokonalá koule o 130 kilometrovém průměrů. Povrchová struktura tohoto objektu vykazuje neustálé změny. Patnáctikilometrové mosty z neznámého materiálu spojují podpalovač se stěnami plavidla.

Technika a použití

O použité technologii se dá mluvit pouze jako o technice kosmokratů, nic bližšího není známo. Roi Danton spekuloval, že koule ve svém srdci obsahuje ultimativní látky.

Když má být zničena nějaká galaxie, podpalovač se v semimateriální formě zakotví do její gravitační struktury. Přitom není dosažitelný z normálního prostoru. Loď pak čeká na bojový rozkaz (Dekret vykonání). Jakmile ho obdrží, vrhne se do galaktické centrální černé díry. Neznámým způsobem pak zničí hyperprostorovou síť gravitačních linií.

Zdroj

PR 2183