Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2148
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2148
Název:Galaktická palebná zkouška
(Galaktische Feuerprobe)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Bré Tsinga na tajné misi - psycholožka jako diplomatka
Hlavní postavy románu:

Bré Tsinga - kosmopsycholožka dostane komplikovaný úkol

Reginald Bull - Rezidenční ministr obrany se připravuje na útok Říše Tradom

Reniar Chanzur - hyperfyzik hraje se všemi svou vlastní hru

Blo Rakane - Bílý Haluťan pohne s výzkumem na Merkuru

Bostich I. - Imperátor má požadavky

V Mléčné dráze se podařilo zachytit a dekódovat data, které Rhodan a spol. poslali z druhé strany Hvězdného okna. Díky nim postupují výzkumné práce kolem lamače Paradimových pancířů velice dobře, vyskytne se ale několik potíží: většina stavebních částí Lamače pancéřů se normálně vyrábí z Quinta-rudy, který se v Mléčné dráze přirozeně nevyskytuje. Náhradní materiál se dá ale jednoduše opatřit. Kromě toho vydávají lamače pancířů tak silné rušivé záření, že se dají zabudovat jen do malých stíhaček. Zcela největším problémem je ale to, že uvnitř LSP neexistují dostatečně velké výrobní kapacity, které by mohli začít s masovou produkcí nově vyvinutých paradimových stíhaček. A čas kvapí! Na Tradomské straně Hvězdného okna jsou totiž patrny nové aktivity vojsk Říše, což zřejmě značí přípravy na průnik do Mléčné dráhy. Objevily se až dosud neznámé lodě: jedná se o kotoučovité jednotky o průměru 120 metrů a výšce 50 metrů. Ty se podařilo torpédy, která Bull poslal skrz Hvězdné okno, z větší části zničit, ale tím nebylo zažehnáno nebezpečí.

S těžkým srdcem se proto nechá Reginald Bull od Bré Tsingy přesvědčit, že nemá žádný smysl tajit konstrukční plány pancířových lamačů. Posbiové sice dali LSP k dispozici své obrovské výrobní kapacity, ale to nestačí. Náhrada za Quinta-kov se totiž může v dostatečném množství a v dostatečné rychlosti vyprodukovat jen Arkonidany, kteří jsou v této oblasti zkušenější. Společně s Blo Rakanem, který si již dávno své poznatky neoficiálně vyměnil s arkonidským šéfem vědců Aktakulem, se Bré Tsinga vydává na diplomatickou misi k Arkonidanům. Dostane dokonce audienci přímo u Bostiche, který jí nelíčeně nabídne velice dobré postavení a Arkonidském impériu. Tentokrát ale Bré poslouží jen jako poselkyně, protože Imperátor chce jednat jen s Bullem osobně. Bully tedy musí překousnout svou nenávist vůči Arkonidanům a obzvláště vůči Bostichovi a učiní nejtěžší první krok na dvůr Imperátora. Tam je s ním zacházeno jako s malým žadatelem a jako ponížený dostane slib, že Arkonidané dají k dispozici potřebné výrobní zařízení. Jako protislužbu žádá Bostich volný přístup pro své Kralaseny na Měsíc, což Bull akceptuje, protože si myslí, že výrobní zařízení budou instalována na pozemském Měsíci. Ale chyba lávky! Zařízení je připojené na jednu arkonskou kalichovou loď, kde také zůstane – a kalichová loď zůstává na orbitu kolem Měsíce a pro Pozemšťany nepřístupná! Tím tedy Kralaseni vrazili prakticky LSP nohu do dveří a Terranci dostali materiál, který potřebovali pro stavbu nových stíhaček, ale víc nic.

Pro politické rozepře ale nezůstane stejně žádný čas, protože na Tradomské straně objevili způsob, jak projít zablokovaným Hvězdným oknem. Šest Aglazarů letí vstříc oknu, pět je jich při pokusu o průlet zničeno, ale šestý prorazí! Teprve po minutě koncentrované palby celé flotily umístěné u Hvězdného okna se ho podaří zničit. Teď už je jenom otázkou času, než se další Tradomské lodě ve větším počtu odhodlají k průlomu.