Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2149
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2149
Název:Paradimové stíhačky
(Paradimjäger)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Krize u Hvězdného okna - invaze do Mléčné dráhy začíná
Hlavní postavy románu:

Kisch Fakir - mladý pilot se připravuje na největší zkoušku ve svém životě

Jee Martima - mladá emocionautka patří ke specialistům vesmírné akademie

Reginald Bull - Rezidenční ministr obrany posílá mladé Terrance do beznadějně se jevícího boje

Kyzeti Ekre - hašteřivý učitel se pokouší své kadety co nejlépe připravit

Grahann Eitan - mladý Plophosan má sklony k nadsazeným a lehkomyslným výrokům

V kosmické akademii v Terranii se mladí piloti, mezi nimi také několik emocionautů, školí pro nasazení na malých stíhačkách, které budou osazené Lamači Paradimových pancířů (PDP). Kvůli hyperfyzikálnímu vedlejšímu efektu, který PDP vytváří, nemůže být loď použita na velkých bojových lodích. Proto jsou menší typy lodí jako stíhačky typu Vlaštovka, space-jety Griffon a stíhačky typu Thunderbolt (Thunderbolty jsou řízené pomocí SERT-zařízení) vybavovány PDP. Když 3. 3. 1312 NGL pronikne Aglazar z Tradomu Hvězdným oknem, je k dispozici skoro 20.000 Paradimových stíhaček, které ještě nikdy nebyly vyzkoušeny v praxi. Dva z nich řídí Monkey a Alaska Saedelaere. Stíhačky jsou do boje vezeny nosnými jednotkami a kryté ochrannou palbou z velkých bojových lodí. Tímto způsobem se mohou dostat do palebné pozice a tím dosáhnout neuvěřitelné úspěšnosti. PDP má ale jen malý dosah a jsou potřeba tři zásahy během krátké doby, aby byl Aglazar zničen. Je tedy zapotřebí riskantního letu a přitom je zničeno mnoho stíhaček.

Bohužel se nepodaří zničit velitelskou loď Traha Zebucka. Jemu a dalším 4000 Aglazarům se podaří spasit se v hyperprostoru – Aagenfeltova bariéra se přitom ukáže jako neúčinná. Cílem Tradomu je Terra. Tam dojde k nasazení Hvězdné jiskry: za nejvyššího stupně utajení a s obrovskými náklady se podařilo LSP vybudovat 220 jednotek třídy OBJEVITEL, které dokážou celou Sluneční soustavu zakrýt do Krystalického štítu. Tradomským lodím se sice i tuto ochranu jednou podaří rozlousknout, ale na to je potřeba čas. Času je dost na to, aby nastoupily Paradimové stíhačky a počet dříve nepřemožitelných Aglazarů se smrskl na směšných 93 lodí. Těchto 93 lodí zmizí s neznámým cílem kdesi v Mléčné dráze. Trah Zebuckovi se podaří znovu uniknout a s nepatrnými zbytky flotily uprchne přes Hvězdné okno. LSP a Arkonidané okamžitě jednají a vytvoří si v galaxii Tradom předmostí. Již 4.3. 1312 NGL se podaří navázat kontakt s LEIFE ERIKSSONEM a KARRIBO. Cena za bitvu byla ale vysoká: byla zničena čtvrtina Paradimových stíhaček, 1200 velkých lodích LSP, 15‘000 lodí Posbiů a 8000 lodí Arkonidanů.

Celý příběh je vylíčen z pohledu mladého pilota Kische Fakira, který pilotuje stíhačku typu Vlaštovka a bitvě u Hvězdného okna dosáhl největšího počtu sestřelů. Na kosmické akademii Terranie se zamiloval do Jee Martimy, emocionautky, která se se svým Thunderboltem zúčastnila bitvy. Její signál se ale náhle ztratí, Kisch se obává nejhoršího a napříč všem rozkazům se vydá Jee hledat. Nakonec jí najde na jedné medolodi, je sice zraněná, ale uzdraví se. Kisch je přesunut na ROALDA AMUNDSENA a dostane tam od Reginalda Bulla osobně svůj "trest": Kisch je odvelen na medoloď, ve které se uzdravuje Jee.