Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2150
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2150
Název:Pevnost Inkvizice
(Festung der Inquisition)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
V centru Tradomu - bitva o předmostí Roanna
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - po mnoha neúspěších rozkáže Terranec rozhodující útok

Trah Zebuck - Konquestor se musí nepříjemně zpovídat v centrále Říše Tradom

Zim November - s křižníkem JOURNEE se mladý emocionaut vydává na velkou jízdu

Benjameen da Jacinta - Arkonský zerosnílek naváže zajímavý kontakt

Na Tradomské straně Hvězdného okna buduje LSP, Arkonidané a Posbiové předmostí. Terrancům padne po odletu Červa Aarus-Kaart do rukou přístupové kódy, takže získají přístup do stanic okna. Ctihodní vědci, kteří zůstali ve stanici spustí autodestrukci a spáchají kolektivní sebevraždu. Díky tomu, že Troym LeCaro použije eltanskou vyšší techniku, podaří se sebezničení stanic zabránit. Říše Tradom tak už nemá nad Hvězdným oknem žádnou kontrolu. Přístup do a z Tradomu je v rukou galaktiků. Zas a znovu se sice v oblasti Hvězdného okna objevují Aglazary a Velenterské lodi, nedojde ale k žádnému útoku. Mezitím se podaří vyřešit několik nedostatků PDP, takže zbraň se teď dá také nainstalovat na velké bojové lodi a její dosah se zvýší na 6.7 milionů kilometrů. Současně se začíná pod vysokým tlakem pracovat na vyzbrojování flotily s novými PDP-distanzéry zbraněmi. 6. 3. 1312 NGL se Perry Rhodan vydává s rychlým křižníkem JOURNEE do Andromedy. Proč to udělal a co se tam během asi 3 týdenního dobrodružství stalo, je popsané v edici ANDROMEDA a pro současný děj to není důležité. Jediné, co stojí za zmínku je to, že z Andromedy s sebou přiveze Tefrodku Raye Corona a Maahka Greka-655 a půl.

Trah Zebuck je vyslýchaný kvůli neúspěchu invaze do Mléčné dráhy. Terranci sledují jeho TRAH BAR s JOURNNE, která byla schválně vybavena hyperprostorovým stopařem k pronásledování cizích lodí v nadsvětelných rychlost a jako jediná loď LSP se v současnosti může měřit s rychlostí Aglazarů. Tímto způsobem je objevena PEVNOST INKVIZICE. Tato obrovská stanice se skládá ze šestihranné plošiny o průměru jedenáct tisíc metrů, na které stojí věži podobný útvar s výškou 13 kilometrů. Na šesti ramenech jsou umístěné satelitní stanice, které jsou několik kilometrů vysoko. Uvnitř pevnosti předstoupí Trah Zebuck proti Inkvizitorům a musí ospravedlnit své selhání. Není potrestaný, ale dostane posily: 24.000 Aglazarů a kromě toho jsou satelitní stanice, které jsou soběstačné, způsobilé dálkových letů a extrémně těžce vyzbrojeny, odpojeny od PEVNOSTI. Mají podpořit Zebucka při novém útoku na galaktiky.

Benjameen da Jacinta naváže z JOURNEE kontakt s uprchlým duchem z PEVNOSTI, který mu ale jen zprostředkuje dojem neuvěřitelného chladu. Benjameen je od této entity, která, jak se zdá, je něco jako psycho-vampýr, pevně zadržen. Teprve v poslední minutě, než se gigantická Tradomská flotila dá na cestu ke Hvězdnému oknu, se probudí ze svého Zerosnu. Druhá bitva o Hvězdné okno neprobíhá zpočátku pro galaktiky příliš dobře, navzdory novým PDP-distanzérům a nasazení Paradimových stíhaček, a to hlavně kvůli nepřekonatelné palebné síle satelitních stanic. Mezitím se ale podaří dostat pod kontrolu zbraňové systémy Okneních stanic. Galaktici nalákají Tradomskou flotilu nadostah palby Okeních stanic a tímto způsobem se jim podaří dokonce poškodit jednu ze stanic PEVNOSTI. Zbylá Tradomská flotila se dá na útěk. Stanice PEVNOSTI (kryté Trah Zebuckovou TRAH BAR) se rovněž stáhnou zpět, následovány JOURNEE. Nepředpokládá se, že by letěli příliš daleko.