Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2151
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2151
Název:Centrum Inkvizice
(Zentrum der Inquisition)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Je objevena obchodní soustava - tajná akce pro Maahka
Hlavní postavy románu:

Benjameen da Jacinta - Arkonidan se vydává na misi na měsíc v centru Inkvizice

Zim November - emocionaut se se svým křižníkem vydává do nebezpečné oblasti

Grek 665 a půl - Maahk se pokouší navázat přátelství s klonovaným slonem

Garonn - požárník bojuje se svými průvodci o život

Tess Qumisha - hyperfyzička pozáná nový systém

Zatímco se těžce poškozený satelit PEVNOSTI INKVIZICE vrací z bitvy u Hvězdného okna, tajně sledován JOURNEE, jejíž posádka doufá, že se nebude vracet k pevnosti, ale někam jinam, kde bude opraven. Kromě toho doufají, že se buď dozvědí něco více o satelitu a nebo se dostanou k dalšímu důležitému světu Říše Tradom. Již během cesty se ukáže, že satelit je poškozen více, než se předtím domnívali. Z gigantického objektu vychází neznámé hyperzáření, které zničí dva doprovodné Aglazary. Cílem konvoje je systém Trapitz poblíž vězeňského světa Sivkadam. Podle oficiálních informací o soustavě, které Terranci dostali od Aarusů, se má jednat jen o primitivní obchodní svět. Tyto informace jsou ale zřejmě falešné: v systému se prohání mnoho lodí a kosmických stanic. Ve skutečnosti se tedy jedná o zcela moderní výrobní středisko.

JOURNEE se díky hyperzáření, které vychází z poškozeného satelitu, může nepozorovaně přiblížit do systému. Když se ale dostanou příliš blízko ke zdroji záření, je poškozen jejich nadsvětelný pohon a musí přistát na jednom měsíci v systému Trapitz, aby v klidu provedli opravy. Získaný čas je využit pro průzkum. Benjameen, Tess a Maahk Grek 665 a půl (který doprovází Rhodana od jeho návratu z výletu v Andromedě) se v Shiftu vydají na projížďku po měsíci. Výletu se účastní i malý klonovaný slon Norman. Lidé jsou ještě jednou svědky krutosti Říše Tradom: bytosti z různých národů galaxie musí vykonávat na měsíci vysoce rizikovou práci. Povstání otroků použijí galaktikové k tomu, aby se nepozorovaně vplížili do budovy, kde se jim podaří hacknout počítačovou síť. Brzy jsou ale objeveni a musí utéct, Shift zanechají na místě k odvedení pozornosti, a pak se zamaskují za příslušníky jednoho z národa Tradomu. Pak použijí přeprogramované Tradomské strážní roboty jako průvodce a uniknou transmiterem.

Mezitím se pokouší opravárenské oddíly Valenterů opravit Satelit a nebo přinejmenším zachránit Inkvizitory, kteří uvízli uvnitř. JOURNEE se podaří právě včas uniknout, protože Satelit exploduje, což způsobí značné zpustošení systému Trapitz.