Atlan 696 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 696
Název:Samaritán z Alkordoomu
(Die Samariter von Alkordoom)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Na příkaz Kosmokratů / Alkordoom
« AT 695 • chronologicky • AT 697 »
Vydáno poprvé:28. ledna 1985
Vydáno v češtině: -
Čas děje: prosinec 3818 = 231 NGL
Lidé v moci plazmatických parazitů

Na jako Mars velkém světě Nimahiheim, jehož rudé slunce jeden z Celesťanů nazve Cat's Eye, zemře již druhý člen posádky VIRGINIA na plazmatického parazita, dříve než přistanou pomocné čluny lodi Samaritána. Velká loď, měřící 800 krát 400 metrů, zůstane na orbitě. Ze člunů vystoupí humanoidní roboti a jeden ze strojů se představí jako Cuper. Roboti se okamžitě dají do práce a zvlášť těžké případy jsou převezeny na KOLÉBKU OPATROVÁNÍ na orbitě.

Arkonidan Atlan se má díky buněčnému aktivátoru nejlépe. Od Cupera se dozví, že paraziti jsou genetická zbraň a že vývoj protiprostředku bude chtít čas. Do té doby budou muset být pacientům odebíráni množící se paraziti, a je třeba se obávat, že přijdou další mrtví, než se najde správný prostředek.

Další problém se vyskytne, když jsou dva nemocní zavražděni. Z tohoto důvodu chce Atlan zůstat aktivní a nenechat se opatrovat samaritány. Od Cupera dostane Maschkomp, aby se s ochablým tělem mohl lépe pohybovat. Na palubě KOLÉBKY OPATROVÁNÍ, která se podobá dvěma mincím zapleteným do sebe, Arkonidan krátkodobě spatří princeznu Ennistimoonu. Bytost s tělem podobajícímu se dvojité harfě pochází z jednoho vulkanického světa a nachází se v současnosti v rekonvalescenci. Následně KOLÉBKA zachytí lodě na slunečním orbitu. Jsou to pravděpodobně CHARONY, což vyvolává otázku, zda Fazeta Yog-Mann-Yog uznává neutralitu samaritánů, jejichž lodě jsou neozbrojené.

Zpět na Nimahiheimu potká nositel buněčného aktivátoru nejdříve kleckse, jehož stav se dá označit za stabilizovaný. Atlan se dozví, že došlo ke dvěma dalším vraždám. O něco později dojde k atentátu na nemocnou Mycaru, který ale selže. Birzka dá Atlanovi důležité informace. Podle ní se musí Ocelový nacházet na Nimahiheimu a maskovat se za Celesťana.

Potom se objeví Arien Richardson, který rovněž nosí exoskelet. Společně chtějí odrazit Ocelovou hordu. Protože maskovaní Oceloví nemohou disponovat NASEF konstantou respektive duší, mohou být rychle odhaleni. Přesto se nad nimi podaří zvítězit pouze s pomocí neznámé strany. Jedná se o psionické síly, které mají jakýsi hudební podklad. 17. prosince 3818 si Atlan uvědomí, že neznámým pomocníkem musí být princezna.

Přesune ho na paralelní svět, kde Atlan objeví loď se třemi mrtvými humanoidy. Zahynuli kvůli krystalům - a ty musely spáchat vraždy Celesťanů. S tímto poznatkem se Arkonidan vrací zpět.

Mezitím dokáže Cuper s pomocí Kleckse vyvinout protilátku a sérum je těsně před distribucí nemocným. Kromě toho dokáže Mycara navázat kontakt s krystaly, které sebe sami nazývají jako Vocarové, a sjednat mír. O dobrých 24 hodin později se VIRGINIA a KOLÉBKA rozloučí a každá loď se vydá vlastní cestou. Pro Atlana je prioritou najít ANIMU, na které se zdržuje také Dhonat.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A696« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál