Atlan 669 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 669
Název:Zánik základny
(Untergang der Basis)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Dobrodružství SOL / Bezejmenná zóna
« AT 668 • chronologicky • AT 670 »
Vydáno poprvé:30. července 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3808
Útok na Světelný zdroj

SOL a lodě Vulnurů se stále ještě zdržují v systému Junk. Atlan-Team přejde na Bóji budoucnosti a přidají se k nim trojčata Atiqové. Potom se Bóje přesune do Bezejmenné zóny.

Do systému Zyrton se s úspěchem vrací 18-Page, který byl vyslán, aby našel Základnu Prvního Měřiče. Rada Pagů se rozhodne vyslat k Základně flotilu padesáti lodí a zničit jí. Nad flotilou získá vrchní velení pár, který tvoří 91-Page Malara a 92-Page Ohoro.

Na základně mezitím dvě bytosti, které jsou zvaný slepý Hars a chromý Hars, hledají centrálu. Jsou to vlastně maskovaní poslové Světelného zdroje a jmenují se Světelný zdroj Hars a Hmota z druhé strany Hars. Světelný zdroj je poslal jako varování před blížícím se útokem Zyrtoniů.

Při prvním útoku dokážou Zyrtoniové pomocí prostorových trubic dostat na základnu třicet bojovníků s Paz-Klahu, speciální zbraní k neutralizaci Světelného zdroje. Roboti mohou s pomocí gravitačních projektorů držet Paz-Klahu od Zdroje, přesto základna utrpí těžké škody. Oba Harsové při útoku zemřou. Světelný zdroj vyšle volání o pomoc ke všem pozitivním silám v Bezejmenné zóně.

Bóje budoucnosti dorazí k základně, když jsou na cestě druzí Paz-Klahu. Atlan přistane s Bójí u Zdroje. Při příletu zažije Atlan bez předběžné výstrahy další vizi budoucnosti:

SZ-2 je na cestě jako Spoodijská loď pod velením Solanie z Terry. Na planetě Firx dostanou Solánci darem takzvaná Královská semena. Z nich vyrostou v oddělení biologa Taiphuse Galluma Královské květiny, které mají na posádku hypnotický vliv. Nejdříve nastoupí ztráta paměti. Solánci už nevědí, co je myšleno Hnízdem 17. kranské flotily, který je jejich cílem. Několik Solánců začne považovat Spoodie za parazity a pokusí si je sami vyříznout z kůže na hlavě. Místo toho, aby rozpoznali vlastní popletení, předpokládají Solánci, že selhala pozitronika.

Vliv vzrůstá. Květiny se rozrostou po lodi, stroje jsou pod jejím vlivem ničeny, a Solánci vidí v iluzi splnění všech svých přání. Solania z Terry se dokáže vlivu zbavit, ale když chce loď navést na kurz na Kran nebo k Hnízdu 17. flotily, převezmou velení ovlivnění Solánci vedení chemikem Palotinem. Emocionaut Fahud Leiber zavede loď do Solánské pasti (neboli Kraní past), domova Královské květiny. Během nalétavací fáze může Solania z Terry převzít kontrolu, nedokáže už ale zřícení zabránit. Místo do Údolí královských květin, ve kterém už leží mnoho vraků, dopadne SZ-2 7. října 3813 do pustiny v oblasti severního pólu.

Solánci se slezou na jednu hromadu a zemřou, když je opustí Spoodiové, kteří se rozpadnou. Solania z Terry se proti nutkání brání a zmrazí jednoho mrtvého Buhrla, který má sloužit jako znamení, že se jedná o součást SOL. Potom prchne do pouště, kde ztratí svého Spoodie a zemře.1)

V současnosti ničí Bóje budoucnosti pomalu lodě Zyrtoniů. Malara a Ohoro se s padesáti Zyrtonii dostanou na Základnu, aby k cíli přinesli druhý Paz-Klehu. Tentokrát Zyrtoniové svou zbraň ukryjí. Bóje budoucnosti přistane vedle Světelného zdroje.

Nakonec Ohoro a Malara zaútočí s Paz-Klehu. Ohoro je přitom zastřelen. Když si Malara myslí, že Paz-Klehu dosáhlo cíle, zabije sama sebe. Trojčata Atiqové postaví ale s pomocí Bóje budoucnosti protizbraň jménem Term, která Paz-Klehu zneutralizuje.

Světelný zdroj prozradí Atlanovi, že je skutečný Emulátor Bezejmenné zóny. Nerovnováha mezi dobrem a zlem je téměř vyrovnána. Atlan má odvést Vulnury do Bezejmenné zóny a dát dohromady Emulátora Daug-Enn-Dauga s Boralluem. Potom se oddělí od poškozené základny, přivolá k sobě přeživší roboty a aktivuje maskovací systém. Bóje budoucnosti se vrátí zpět do normálního vesmíru. Breckcrown Hayes informuje Atlana, že se mezitím na ZÍTŘKU objevil Daug-Enn-Daug a chce s ním mluvit.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A669« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál