Perry Rhodan 1014 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1014
Název:Všechno pro SOL
(Alles für die SOL)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 424 NGL = 4011
Hlavní postavy románu:

Surfo Mallagan, Brether Faddon a Scoutie - trojice lovců je pronásledována

Mayer - nápomocný robot

Daccsier - velitelka BRODDOMU

Gonos - Tart

Od Yistora, velitele DALURQUE, se Surfo Mallagan, Brether Faddon a Scoutie dozvědí, že jím objevená kulovitá kosmická loď, která je ale vrak, se nachází v životu nepřátelské severní oblasti planety. Na cestě tam musí Betšidové projít teritoriem pavoukovitých hlavolovců, jejichž hlavy připomínají psy. Čtyři přední z osmi končetin nebezpečných tvorů, kteří svým nepřátelům srážejí hlavy, jsou ruce. Betšidové ukořistí transportního robota, kterého hlavolovci uctívají jako boha a dají mu jméno Mayer. Během pochodu se u Mallagana a Faddona dočasně objeví symptomy Spoodijské nákazy a oba se pokoušejí si vzájemně odstranit Spoodie.

Mezitím dorazí také BRODDOM, jehož velitelka dostala příkaz vyhledat tři infikované Betšidy, ke Kraní pasti a dostane se do oblasti sugestivních hyperimpulzů. Počítač ale zabrání zřícení kranské lodi. Daccsier sleduje s expedicí stopy tří Betšidů a nechá sestřelit Mayer, když sledovaní přelétají řeku.

Po překonání dalších nebezpečí jsou Mallagan, Faddon a Scoutie zajati Daccsier. Kranka se ale náhle zhroutí. Její Spoodie jí opustí, pokusí se spojit ze symbiontem jednoho Tarta z doprovodu a zemře. Betšidoé uniknou a v podvodní jeskyni objeví zakonzervovaného hominidního živého tvora s vřetenovitým tělem a plovacími blánami, jehož uměle vyživovaný mozek má schopnost vytvářet na planetě vznášející se materiální projekce.

Když Mallagan, Faddon a Scoutie o pět dní později projdou průsmykem, spatří na planině před sebou vrak obrovské kulovité kosmické lodi1).

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál