Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 545
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 545
Název:Atomový požár
(Der Atombrand)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 544 • chronologicky • AT 546 »
Vydáno poprvé:15. března 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: leden 3792
Konec světa
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan hledá trosečníky

Breckcrown Hayes - Solánec spouští atomový požár

Sternfeuer, Jasper Swinn a Jessica Damarée - členové posádky OHŇOSTROJE

Sanny a Argan U - vězni Ysterioonu bojují o svobodu

Breckcrown Hayes, Sternfeuer a Solánci Jasper Swinn a Jessica Damarée se vydají se space-jetem OHŇOSTROJ k průzkumnému letu na Pryttar. Nad planetou je loď objevena a napadena dvěma roxharskymi buňkami. Hayes odpálí na Pryttar dvě arkonské bomby, než je space-jet zničen. Atlan odveze trosečníky později s trojmístnou stíhačkou na DUSTY QUEEN. Přitom znesnadní hledání Sternfeuer, protože následkem krize s krystalickým monstrem ztrácí v návalu strachu vědomí.

Argan U a Sanny se dále potloukají v blízkosti tabuizované zóny Ysterioonu. Girgeltjoff je najde a chce je vzít s sebou. Protože ho nepoznají, utečou do zakázané zóny, kde je Girgeltjoff omráčen a odveden Roxhary. Argan U a Sanny jsou zatčeni a odvlečeni k soše. Tam poslouchají, jak HIDDEN-X Roxharům poroučí, všemi prostředky zastavit atomový požár na Pryttaru. Také na DUSTY QUEEN se ohlásí HIDDEN-X a hrozí smrtí Argan U a Sanny, pokud nebude atomový požár zastaven.

Argan U a Sanny se mohou osvobodit, protože Pushyde si ve svém destilačním přístroji ukryl dezintegrátor. V tabuizované zóně napáchá se zbraní velké škody, dokud nejsou opět ochromeni.

Krátce než atomový požár dorazí ke stanici na Pryttaru, zanikne mentální záření. Se zničením planety může SZ-2 opět odstartovat. Ta se vydá na cestu, protože korveta ze SOL proletěla poblíž Break-2 s kurzem na systém Kores. Solánci na DUSTY QUEEN jsou svědky jak je neznámá korveta odtažena roxharskými buňkami k Ysterioonu a tam ukotvena. Krátce na to zachytí nouzové volání Charta Deccona, který se nachází na palubě korvety. Roboti mu zabrání v dalším vysílání.

SZ-2 dorazí do systému a opět nabere DUSTY QUEEN.