Perry Rhodan 2740 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2740
Název:Výpad proti Galaktiku
(Griff nach dem Galaktikum)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:21. února 2014
Vydáno v češtině: -
Čas děje: květen 1516 NGL
Smrt přichází do systému Halo – Posbiové zasahují
Hlavní postavy románu:

Zahran Ushindi – Výrobce holoramat objeví fascinující druh.

UFo – Předseda Galaktika odporuje Onryoňanům.

Penccas Khelliod – Onryoňan hoří pro svůj úkol.

Monkey – Lord admirál USO nabízí pomoc.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1516 Nového galaktického letopočtu je Mléčná dráha již po dva roky kontrolována Atopickým tribunálem, stále ještě dalekosáhle tajemnou organizací, která se v rámci Atopického řádu stará o mír a bezpečí.

Jaké může mít Atopický řád důsledky, pocítil Perry Rhodan na vlastní kůži. Pronásledování Atopů ho zahnalo až do galaxie Larhatoon, sídla národa Larů. Larové se před jedním a půl tisíci lety jako členové Koncilu sedmi na dlouhou dobu zmocnili vlády nad Galaxií.

V Mléčné dráze zatím formálně stále vládne Galaktikum, veškerá jeho politika však stojí ve stínu okupantů. Jak se dalo očekávat, chce se nyní Atopický řád angažovat na hlavní galaktické planetě Auroře. Onryoňané zahajují VÝPAD PROTI GALAKTIKU...


Jeden a půl roku po pádu systému Kreit vládne v Mléčné dráze relativní klid. Pozvolna je nastolována vláda Atopického řádu. S tribunálem spolupracuje celá řada národů, mimo jiné Arkonidané. Ti byli nuceni opustit obydlené světy své hlavní soustavy, přičemž se mnoho z uprchlíků usadilo na Zemi. Vetris-Molaud, Maghan Nového Tamania, stále touží rozšířit své panství a integrovat do něho poslední svobodné tefrodské státy. Všude po Galaxii však doutná odpor, zčásti organizovaný Novým USO, které Atopové prohlásili za teroristickou skupinu.

Aktuální data:
27.9.2021
1566 před NGL
12. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459484.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!