Perry Rhodan 2256 (Česká obálka) Perry Rhodan 2256 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2256
Název:Kosmické nádraží
(Bahnhoff im Weltraum)
Autor:Thomas Ziegler
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:12. listopadu 2004
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1332 NGL
Na cestě k Magellanu – na ČERVÁNKY 5 přichází smrt
Hlavní postavy románu:

Cilia Perishová – Údržbářka pátrá na vesmírné stanici po svém příteli.

Nigel Nesson – Ciliin šéf očekává přesčasy zvláštního druhu.

Kantiran – Míšenec se mezi Mléčnou drahou a Magellanem postaví děsivé noční můře.

Grafer Gelber Jamamith – Trosečník má zvláštní zvyky.

Na své cestě k Velkému Magellanovu mračnu musí RICHARD BURTON absolvovat několik zastávek, aby doplnil zásobu Hawkových kompenzačních konvertorů. Po celé trase proto byla v rámci operace Krystalová bouře vybudována kosmická nádraží. První z nich je kosmická stanice ČERVÁNKY 5. Každé nádraží ČERVÁNKY se skládá z propojené konstrukce tří tendrů PONTON a dvou LSP-BOXŮ. Jsou nazvány podle území, do něhož byly umístěny. Jelikož byl RICHARD BURTON poškozen v hyperbouři, potřebuje neodkladnou opravu – jenže na stanici není něco v pořádku.

Že se děje cosi špatného, postřehne jako první na ČERVÁNCÍCH 5 pracující údržbářka Cilia Perishová, když se beze stopy ztratí její přítel. Jak se později ukáže, je to jeden z velkého množství lidí, kteří jsou nezvěstní nebo se nahlásili jako nemocní. Ciliina varování nikdo nebere vážně. Mnoho členů posádky se chová zcela apaticky, další vypadají jako na dálku řízené zombie. Cilia začínají na vlastní pěst pátrat po svém ztraceném příteli, jenže na rozkaz velitele nádraží je zatčena a uvězněna. Osvobodí se s pomocí svého nadřízeného, který se prozatím chová normálně. Oba jsou svědky toho, jak se posádka shromáždí v jídelně a doslova se vykrmuje. Protože se údržbářčin šéf změní v zombii, musí ho Cilia paralyzovat. Perishová nalezne na těle ochromeného muže podivný výstupek, podobný rance po bodnutí hmyzem – takový již viděla u ostatních zvláštně se chovajících lidí.

K nádraží přilétne RICHARD BURTON. Reginald Bull si okamžitě všimne nezvyklého chování velitele stanice. Z bezpečnostních důvodů proto pošle na průzkum pouze myšoba Guckyho a Kantirana. Tato dvojice zanedlouho zjistí, co se na vesmírném nádraží děje: Na ČERVÁNKY 5 pronikla cizí bytost, vydávající se za trosečníka. Cizinec je inteligentní obří hmyz a pomocí maličkých larev, které se oběti zavrtají do těla, může myšlenkově ovládat jiné rozumné tvory. Hmyzí tvor nutí lidi, aby se neustále cpali horami jídla – živí tak mláďata, pomalu dorůstající v jejich tělech. Jelikož již ovládl téměř všechny obyvatele stanice, chce zaútočit na RICHARDA BURTONA, kde tuší další tučnou kořist pro své nenasytné potomky.

Nakonec je hmyzem ovládnuta i Cilia, avšak zasáhne Kant a obrovského tvora zničí. Smrtí původního hmyzu zahynou i všichni jeho potomci a sugestivní vliv pomine. Nic tedy nebrání tomu, aby byly zahájeny práce na opravě RICHARDA BURTONA...

Aktuální data:
28.11.2021
1566 před NGL
28. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459546.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!