Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2230
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2230
Název:Válečníci pro Jamondi
(Krieger für Jamondi)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:14. května 2004
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1332 NGL
Ve výšinném hradu – u dědictví velitele Trideage
Hlavní postavy románu:

Corestaar – Karthog Motanů stojí jednou nohou v hrobě.

Obrněný – Železný bojovník chce povýšit.

Yanathon – Velvyslanec přivádí cizince do Roedergormu.

Zephyda – Epha-Motana vybojuje smrtící duel.

Perry Rhodan – Pozemšťan je konfrontován s jinou tváří Motanů.

Po příchodu do pohoří Roedergorm se Zephyda, která sem dorazila společně s Rhodanem a Atlanem, pohádá s několika motanskými muži. Nemůže se smířit se zdejšími poměry a zejména s tím, že zdejší ženy mají jen úlohu služek. Co je ale ještě horší: Ženy mají od mužů zakázáno zpívat. Nejsou proto schopny osvobodit své psionické schopnosti. Hluboko uvnitř pohoří, vysoko nad oblaky a bouřemi, se tyčí velký hrad. Uvnitř tohoto opevněného města právě probíhá nemilosrdný mocenský boj mezi starým Karthogem Corestaarem a Maphinem, kterému se přezdívá Obrněný. V pohoří se vše točí kolem dobývání zdejších zásob železné rudy. Železo je v zemích pod horami používáno jako základ pro některé velice důležité léky. Muži pracující v horách jsou velice vhodní jako zdroje psionické energie (přesněji řečeno: Jak ukážou první pokusy, mají jejich chorály obzvláště silné účinky), ale nejsou mezi nimi žádní Epha-Motanové. Karthog přislíbí Zephydě svou podporu v nadcházející válce proti Kybb-Cranarům, jenže Obrněný má jiné plány. Vyzve Zephydu k boji na život a na smrt, neboť chce být tím, kdo povede národ Motanů ke svobodě. Navíc by se nikdy nedokázal podřídit vedení ženy. Zephyda zůstává netečná a organizuje přesun části posádky z MEČE do hradu, kde mají být nadaní Motanové podrobeni výcviku.

K souboji mezi Zephydou a svalnatým Obrněným (který čestně odloží zbroj, jíž vděčí za svou přezdívku) přesto nakonec dojde. Nejprve se zdá, že Maphine zvítězí, avšak Zephydě se podaří ho přemoci – a nakonec Obrněného i usmrtí! Zdá se, že by se sama ráda stala vůdkyní Motanů z Roedergormu.

Spolu s Karthogem se Zephyda, Rhodan a Atlan vydají do nížiny k Planetárnímu veličenstvu. Oba vládci Tom Karthaye se zúčastní krátkého vesmírného letu MEČE. Tento zážitek na ně zapůsobí tak hlubokým dojem, že se rozhodnou Zephydě pomoci. Kišmeida udělá dokonce ještě o krok víc. Vyzradí Zephydě a jejím přátelům nejstarší tajemství svého národa. Vlastní totiž paměťový krystal s poselstvím matky zakladatelky Tom Karthaye z dob Krvavých nocí Barinxu. Z poselství vyplývá, že je v sousední sluneční soustavě ukryto 60 bionických křižníků. Tyto lodě možná stále neporušené čekají na své znovuobjevení…