Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2229
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2229
Název:Útočiště Motanů
(Zuflucht der Motana)
Autor:Frank Borsch
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:7. května 2004
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1332 NGL
Dosáhnou útočiště posledních svobodných Motanů – a vynesou rozsudek nad Smrtonošem
Hlavní postavy románu:

Atlan – Arkonidan má nadále spory se Zephydou.

Zephyda – Epha-Motana hledá pomoc.

Selboo – Smrtonoš je špatná společnost.

Kišmeide – Planetární majestát se strachuje o budoucnost svobodných Motanů.

Venga – Bezstarostný špion.

Celý hvězdný oceán Jamondi je obsazen Kybb-Cranary. Opravdu celý? Ne! Na planetě Tom Karthay se nalézá útočiště posledních 180 milionů svobodných Motanů, kteří tam žijí v harmonii s rostlinami a jsou jimi chráněni před ustavičnými prudkými bouřemi. A právě toto útočiště je zaznamenáno v získaném hvězdném katalogu Bešů. Není co řešit – MEČ se vydává na cestu. Kišmeide, Planetární veličenstvo z Tom Karthay, přijme Zephydu a její společníky sice přívětivě, avšak rezervovaně. V rozporu se všemi ostatními Motany má vůdkyně z Tom Karthay informace o minulosti a proto přesně ví, co může objevení bionického křižníku znamenat. Svolá shromáždění, na němž se má rozhodnout o Zephydiných plánech.

Než k tomuto setkání dojde, přichází na palubu MEČE kontaktní osoba (a nedobrovolná špiónka, která si každého snadno omotá kolem prstu) – mladá, povrchní a dost naivní vyslankyně Venga. Stane se svědkem vzrůstajícího napětí mezi Atlanem a Zephydou a zúčastní se také soudu, u kterého se má rozhodnout o budoucnosti Smrtonoše Selboa – ten je zde na své vlastní přání, nechce už být nadále vyvržencem. Zephyda promluví do svědomí svých lidí. Budou-li chtít Motanové bojovat proti Kybb-Cranarům, budou potřebovat víc bionických křižníků – a tím i víc Smrtonošů! Selboo už tedy nebude vyloučen ze společenství svých soukmenovců, bude akceptován jako to, co je. Perry Rhodan opět sní o jedné ze Stráží. K jeho překvapení Venga (jež se tajně vetřela do Perryho kajuty) tuto zvláštní bytost zná. O Kovové stráži sní mnoho žen z Tom Karthay. Říká se, že zde nalezla azyl po Krvavých nocích Barinxu.

Na schůzi Lokálních veličenstev Zephyda vášnivě obhajuje své plány na osvobození utlačovaných národů Jamondi, avšak nepodaří se jí Motany přesvědčit. Veličenstva nejsou ochotna vyměnit relativní bezpečí svého útočiště za novou válku s velice nejistým výsledkem. Na zpáteční cestě k MEČI je Zephyda oslovena mužským Motanou, který byl jako mlčenlivý host již na shromáždění. Představí se jako Yanathon, velvyslanec Karthoga z hory Roedergorm. Pozve Zephydu, aby navštívila Roedergorm a domnívá se, že by tam její záměry mohly najít podporu...