Perry Rhodan 2103 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2103
Název:Konquestorova bitva
(Der Kampf des Konquestors)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Na zakázaném světě - Trah Rogue chce zpět do galaxie
Hlavní postavy románu:

Trah Rogue - Konquestor z Tradomu pozná svůj speciální přežívací potenciál

Tiki - malý spoutaný otrok je tažený přes bažinu

Smarto Kim - Galactic Guardian vykořisťuje nejraději bezmocné domorodce

Tiver - dva Akonani pátrají po pozůstalých

Vemberey - dva Akonani pátrají po pozůstalých

Perry Rhodan - Terranský Rezident se vydá po stopách Konquestora

MARZOM se z velice výkonné kosmické lodi změnil na sotva letuschopný vrak. Konquestor z Tradomu unikl v poslední vteřině palebnému valu obyvatel Mléčné dráhy při opouštění Sluneční soustavy se svou jachtou, zatímco jeho bitevní loď explodovala. Tato hyperprostorová etapa ale byla pro jeho loď poslední. Zatímco se mu jeho otrok Tiki staral o černou kožešinu, propadl se MARZOM zpět do normálního prostoru, a přes nefunkční navigační zařízení pozná Trah Rogue, že jedinou šanci má na osamělé planetě malého červeného slunce. Hořící MARZOM se skoro bez brzdění žene k planetě. Selhávající přístroje odhalí ještě, že cizí planeta je kyslíkový svět s průměrnou teplotou 33 stupňů Celsia, ne zcela přívětivá a bez rozpoznatelných znaků civilizace. Přesto může zaznamenat na okraji horského pásma několik slabých zaměřovacích reflexů, které náhle zmizí. Obyvatelé základny se očividně chtějí skrýt. Konquestor zde tuší ilegální základnu. Jachta se zřítí na planetu a dopadne do bažinaté oblasti, přibližně sto kilometrů jižně od pohoří, ve kterém Rogue nakrátko zaměřil několik agregátů. Trah Rogue přežije pád a s pomocí svého trůnu se zachrání z lodi. Následným výbuchem je jachta zničena.

Na LEIFU ERIKSSONOVI se Perry Rhodan setká se svými novými hosty. Jankarové pod velením Roxo Quatrona pocházejí z kulovité hvězdokupy Virginox, který leží skoro 30.000 světelných let »vně« obří galaxie Tradom. Terranci zachránili Quatrona a jeho průvodce před ničivou palbou sedmi Katamarů, které je následovali přes Hayokské Hvězdné okno. A pak LEIF ERIKSSON vzal CoJito-planetární stíhačku s posádkou na palubu. Jankarové vyprávějí o Eltanech, kteří Hvězdné okno jednostranně přepólovali, takže tranzit je možný už jen do Tradomu, a že jsou zmocněnci vyjednávat s národy Mléčné dráhy s cílem vytvořit alianci s Eltany. Quatron může ale nabídnout jen souřadnice místa srazu na druhé straně Hvězdného okna. Pozemšťan váhá se zřetelem na sílu flotily na druhé straně Hvězdného okna a nejasnou situaci v Mléčné dráze kvůli Katamarům a uniklému Konquestorovi, po jehož stopách se usilovně pátrá. Pátrání po Katamarech je zatím bezvýsledné.

Z tajné základny ukryté v horách Galactic Guardians plení domorodou planetu Pinblot, na které jako na jediné planetě rostou Blotterské rostliny. Z květů a listů rostlin se dají získat suroviny pro omamný jed, který se v celé galaxii dá prodat za obrovské sumy. 1099 světelných let od Země vzdálený svět je ve hvězdných mapách zanesený jako »zakázaný svět«, aby se nerušil vývoj tamních domorodců. Proto tu Guardiani mohou pracovat v úkrytu a klidu. Velitel základny Smarto Kim, která sám propadl drogám, nedává zřícené lodi žádný význam, Akonané Tiver a Vemberey ale odstartují k pátrací akci.

Konquestor se probojuje přes bažinu, nepozorován Akonany, do pouště, kde se poznenáhlu probudí jeho prainstinkty a umožní mu přežít. Jeho otrok padne na cestě k základně, odkud si chce zavolat pomoc, za oběť jeho hladu.

Zatímco vliv Smarto Kimových drog začíná pomalu ustupovat, narazí Akonani na stopy Konquestora, který naradil na rebelující skupinu domorodých Pinblotů a žádá je o pomoc. Na základně padne za oběť násilnický Smarto Kim vzpouře vedené jeho zástupcem Jeliasem Bornem, takže v základně zbude už jen jedenáct Guardianů. Trah Rogue dosáhne po několika dnech s Pinbloty oblast Blotterských rostlin, do které v časech sklizně přilétají nákladní lodě Guardianů. Na plantáži přemůže Konquestor posádku kluzáku, který má provést další transport na základnu. S pomocí autopilota kluzáku se vydá na cestu na základnu. Akonané narazí při svém pátrání na mrtvoly posádky kluzáku a následují transport v ochraně deflektorového pole k základně, kterou Trah Rogue mezitím dosáhl a odstranil již sedm členů její posádky. Trah Roguemu se podaří ve vysílací stanici základny, kde mu padnou za oběť také oba Akonané, vyslat volání o pomoc, které zachytí Katamary jeho Říše a budou ho následovat. Také Terrancům se podaří toto vysílání zachytit, přijdou ale příliš pozdě na to, aby mohli zabránit Konquestorovu nalodění.

O něco později se Perry Rhodan rozhodne odvážit se proniknout do Tradomu aby zkontaktoval Eltany. Ascari da Vivo trvá na tom, že se operace také zúčastní.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál