Perry Rhodan 2102 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2102
Název:Ruka prozřetelnosti
(Die Hand der Vorsehung)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Jsou neporazitelná čtyřka - a nebojí se ani pirátů ani Terranců
Hlavní postavy románu:

Roxo Quatron - "Rychlochytač" Jankaronů se prosadí proti všem odpůrcům

Itchi Cultega - hrdina Jankarů se nebojí ani smrti ani Shuftarru

Vett Burmer - hrdina Jankarů se nebojí ani smrti ani Shuftarru

Kiv Aaterstam - hrdina Jankarů se nebojí ani smrti ani Shuftarru

Wixelhirnz - obchodní partner, který není vždy příjemný

Jankarové jsou mladý, o rozvoj usilující národ, který obývá kulovou hvězdokupu Virginox. Virginox patří k halu velké galaxie Tradom, která náleží ke galaktické skupině HCG87. Jankarové, kteří teprve nedávno vstoupili na kosmické jeviště, vlastní pouze 23 kosmických lodí, které se pomocí transičního pohonu pohybují v kulovité hvězdokupě a obchodují. Společně s jinými národy, vedou relativně osamělý život, protože žádná loď hvězdokupy nedisponuje pohonem, který by mohl překonat 33.000 světelných let k hlavní rovině galaxie Tradom. Sama Říše Tradom nezasahuje do zájmů obyvatel Virginoxu, ale pozoruje pouze jejich vývoj.

Také Jankarové Roxo Quadron, Itchi Cultega, Vett Burmer a Kiv Aaterstam, členové posádky KELTAMMERU, se věnují obchodu. Přitom není let a obchod ve Viginoxu vždy bezpečný. Piráti číhají skoro u každé zastávky a na obchodním světě Maša se často narazí na obskurní obchodní partnery. Navzdory se Jankarové statečně probíjejí a postupují kupředu ve svém technickém vývoji. Protože Jankarové jsou mladá, vesmírem cestující kultura, je pozice jejich domovského světa držena v přísné tajnosti.

Když je KELTAMMER zase jednou vyslán k transičnímu letu, dojde k neočekávanému incidentu. Normálně nastávající bolest z rematerializace po transici se nedostaví a loď zůstane v hyperprostoru! Roxo Quadron a jeho posádka nemá pro tento proces žádné vysvětlení a uvízne. Na obrazovkách se objevují zvláštní efekty, neproniknutelné vzory hyperprostoru, které by mohli být celými univerzy. Brzy na to zpozorují Jankarové, že nejsou v hyperprostoru zachyceni sami. Obrovská, krychlovitá a krvavě červená loď se objeví a rychle se přiblíží. Cizí loď otevře hangár a vtáhne KELTAMMER jako pomocný člun. Počáteční panika Jankarů se brzy vytratí, protože se zřejmě nejedná o útok. Uvnitř cizí lodi dojde k setkání s bytostí, která působí staře a unaveně. Cizinec si říká Ruim OhJar a prosí k velkému úžasu Jankarů o pomoc. Roxo Quadron, Itchi Cultega, Vett Burmer a Kiv Aaterstam se vzepřou cizinci, který podle vlastních slov pochází z národa Eltanů. Citát: My (Eltané) jsme prováděli sledovací testy Sledovaných, poslední propagátoři národů Tradomu. Ruim OhJar ukáže Jankarům to, co ještě nikdy neviděli. Ukrutnickou vládu Říše Tradom. Roxo Quadron, Itchi Cultega, Vett Burmer a Kiv Aaterstam se dozvědí o úsilí Říše zmocnit se nové galaxie, aby její bohatství a výdobytky připadli Říši. Eltanové se obávají, že při úspěšném převzetí nastolí vláda v Tradomu totalitní režim na věčné časy. Eltan oznámí čtyřem Jankarům, že jsou vyvolení a mají národům cizí galaxie jménem Mléčná dráha pomoci. Na to jim dá k dispozici loď, speciální stíhačku, se kterou mohou prolomit blokádu Tradomu a přes Hvězdnou bránu proniknout do Mléčné dráhy. Jejich úkolem bude varovat národy Mléčné dráhy a podporovat odpor proti Říši Tradom. Čtyři Jankarové úlohu přijmou. Z vděčnosti je KELTAMMER naložen hodnotným zbožím. Jedná se o vysoce kvalitní zaměřovací a antizaměřovací zařízení, jakož i transiční kompenzátory, k odstranění rematerializačního šoku. Pro Jankary je to nesmírně cenné zboží. Poté je loď propuštěna s původní posádkou a Roxo, Itchi, Vett a Kiv zůstanou na palubě Eltanského křižníku a jdou se připravovat na svůj úkol.

Stíhačka, o které Eltan hovořil, se přesně jmenuje CoJito Planetární stíhačka, je kosmická loď, která KELTAMMER v každém ohledu dalece předstihuje. Jedná o mírně diskovitou konstrukci, jejíž plášť zdánlivě zevnitř září v hluboké červeni. Eltan udává její dolet 64 milionů světelných let, což je pro Jankary neuvěřitelná vzdálenost! Jak se Roxo, Itchi, Vett a Kiv dozvědí, nejedná se o transiční pohon, ale o pohon, se kterým se může přímo a neuvěřitelnou rychlostí prolétavat hyperprostorem. CoJito se postará o výcvik čtyř Jankarů sami a ukáže Roxovi, Itchimu, Vettovi a Kivovi své funkce sama. Po prvním zkušebním nasazení, při kterém Jankarové se svým CoJito-planetární stíhačkou pomohou zahnat piráty od napadeného konvoje, přichází den velkého nasazení.

S planetární stíhačkou se Roxo, Itchi, Vett a Kiv dostanou přes blokádu Tradomských lodí a Hvězdnou bránou proniknou do Mléčné dráhy. Na druhé straně Hvězdné brány narazí stíhačka na terranskou strážní flotilu. Pronásledování sedmi KATAMARY vyšlou Jankarové volání o pomoc, načež Perry Rhodan zahalí nepřátelské lodě do uzavírací palby. Nakonec KATAMARY otočí let a přejdou do hyperprostoru. LEIF ERIKSSON přijme malou diskovitou loď na palubu a dochází k setkání mezi Jankary a Perry Rhodanem. Rhodan pocítí něco jako duševní spřízněnost mezi Jankary a Terranci. Skoro okamžitě se dostaví sympatie. Tím došlo k druhému kontaktu mezi Tradomem a Mléčnou dráhou, tentokrát k mírumilovnému.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál