Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Mascudar da Gonozal
hledat
Informace o postavě:
Titul:Gonozal VII.
Datum narození:10.423 da Ark
Místo narození:Arkon I
Úmrtí:17. Prago Tarmanu 10.483 da Ark
Národ:Arkonidané

Mascudar da Gonozal vládl pod jménem Gonozal VII. jako 207. imperátor krystalickému trůnu Velkého impéria Arkonidanů. Panoval v letech 80848040 před Kristem (10.446 až 10.483 da Ark).

Narodil se roku 10.423 da Ark jako syn imperátora Gonozala VI. a jeho první ženy Klyny da Quertamagin. Jeho matka zemřela krátce po jeho narození. Měl dva nevlastní bratry z pozdějšího manželství svého otce: Veloz da Gonozal a Upoc da Gonozal.

Se svou ženou Yagtharou Agh'Hay-Boor měl syna Mascarena da Gonozala, Krystalického prince, který byl jeho dědicem. Imperátor byl u národa i ve flotile velice oblíbený. Nezřídka vedla jeho účast a osobní akce k tomu, že se Arkonidanům podařilo vyhrát i téměř ztracenou bitvu v Metanové válce.

Gonozal VII. byl roku 8040 před Kristem (17. Prago Tarmanu 10483 da Ark) zavražděn skupinou spiklenců pod vedením jeho nevlastního bratra Veloze na lovecké planetě Erskomier. Vražda byla zakamuflovaná jako úraz, ale odlišné verze se začaly bleskurychle rozšiřovat. Veloz následně převzal vládu nad Impériem.

Mrtvola Gonozala VII. byla pohřbena v hrobce na světě mrtvých Hocatarr. Odtud jí kolem roku 10.499 da Ark ukradli rebelové kolem jeho syna Atlana. Arkonidan chtěl tělo svého oce oživit poslední životní kuličkou, která zbyla z varganského mikrokosmu. Pokus ale ztroskotal, tělo sice ožilo, ale zůstalo bez ducha.

V naději, že duše jeho otce leží jen v komatu, odvezl Atlan tělo do Perpandronu, aby se tam o ně Golteinští léčitelé postarali. Pokus ale selhal. Stačilo ale samotné objevení jeho těla na hlavních obrazovkách arkonidské flotily u Marlacksoru, aby téměř zničená flotila získala novou sílu.

Po zničení Atlanovy základny na světě Kraumon po útoku Maahků byla mrtvola Gonozala VII. umístěna na Atlanovu vlajkovou loď IŠTAR.

Po skonání režinu jeho nástupce Orbanaschola III. mohl Gonozal VII. nalézt konečně klid. Jakoby věděl, že konečně může odpočívat na věčnost, zemřel imperátor v roce 10.500 da Ark po druhé – tentokrát definitivně.

Aby Mascudara uctil, zvolil si druhý nevlastní bratr Upoc jeho imperátorské jméno za své.