Kybb-Giraxxové

z Databáze Multiversa
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha (původně Kyranghar)
Domovská planeta:není známo
Příslušnost:Kybbové

Kybb-Giraxxové jsou jednou z kybernetických civilizací. Z jejich řad se rekrutuje velká část gardy odpadlého Štítonoše Tagga Kharzaniho. Starají se o ochranu zámku Kherzeš.

Vzhled

Odpovídají normálnímu fenotypu kybbských národů: Jsou asi 1,70 metru vysocí, mají světle hnědou, krátkou kožešinu. Většinu jejich těla pokrývají ostny, mají hlavu a chrup šelmy. Nápadným poznávacím znamením Kybb-Giraxxů je vyčnívající spodní čelist. Uprostřed obličeje se jim kolem hlavy táhne pás 16 modrých skvrn, mezi nimiž se skrývají oči.

Kybb-Giraxxové si podobně jako Kybb-Trakeni nahrazují obě paže kybernetickými protézami. Jsou známy jednotlivé osoby, které si implantáty umísťují také do trupu.

Zvláštnosti

Kybb-Giraxxové mají obdobné schopnosti a obor činností jako Kybb-Trakeni. Jejich nadřazená role v hierarchii Kybbů pramení zřejmě z toho, že se jejich sídelní světy nacházejí blíže zámku Kherzeš.

U Giraxxů se výrazněji rozvinula přirozená kybbská agresivita. Vůči všem nepřátelům postupují se stěží kontrolovatelným, zaslepeným vztekem. Kvůli této krvelačnosti jsou z nich vynikající Temní policisté.

Podle dosavadních informací sídlí výhradně v Arphonijské hvězdokupě.

Dějiny

Tagg Kharzani preferoval Giraxxy jako bojovníky a využíval je pro různorodé vojenské účely. Postavil si z nich také svou osobní stráž. Většinu Temných policistů rovněž tvořili Kybb-Giraxxové.

Tento národ nakonec s karavanou Ahandaba opustil roku 1335 NGL Mléčnou dráhu.

Zdroje

PR 2272, PR 2273, PR 2299