Kemarol da Andeck

z Databáze Multiversa
Informace o postavě:
Národ:Arkonidané
Popis:vysoký, korpulentní
Tituly:Ka'Chronntis

Kemarol da Andeck byl ka’chronntisem (hlavním mistrem logistiky) Tai Ark’Tussanu a členem Berlen Than během vlády imperátora Reomira IX.

Vzhled

Tento Arkonidan byl vysoký a korpulentní. Měl kulatou, opuchlou a rudými žilkami protkanou tvář. Kromě úzkého věnce vlasů byl plešatý, hlava seděla na masívním krku. Vyznačoval se pronikavým pohledem a hřmotným hlasem, jenž se nehodil k auře moci, kterou da Andeck vyzařoval (Traversan 5). Měl husté bílé obočí (Traversan 11).

Rád nosil okázalé, pestrobarevné róby, které se vzdušně ovíjely kolem jeho obrovitého těla.

Charakteristika

Jeho sebejistotou mohlo stěží něco otřást.

Svou agendu vedl po způsobu archaických feudálních pánů, což se mnohdy setkávalo s údivem a rozčarováním. Pro Atlana to byl jeden ze symptomů degenerace, šířící se mezi Arkonidany (Traversan 5).

Dějiny

V roce 5772 před Kr. (12 402 da Ark) byl jednaosmdesátiletý da Andeck již 47 arkonských let ka’chronntisem, jedním z nejvlivnějších mužů Velkého impéria. Na postu, který zastával už od časů praděda Reomira IX., zodpovídal za finance, hospodářství, sektorový dohled, daně a civilní logistiku.

Měl vojenskou hodnost nositele tří sluncí (Poznámka: Není jasné, zda byl jako nositel tří sluncí mascantem (admirálem 1. třídy) nebo de-keon’athorem (admirálem 2. třídy)).

V ansooru 12 402 da Ark pobýval Kemarol s Reomirem IX. a celou vládou na palubě loveckého paláce na planetě Links-Aubertan, na níž imperátor pořádal loveckou výpravu. Na přání Reomirovy chotě Siamanth da Quertamagin se setkal s delegací veleurozeného Altaa Ta-Camlo alias Atlana. Atlan mu chtěl přednést prosbu Traversanů a vyjasnit záležitosti okolo zvýšení daní a následného konfliktu se slunečním kurem Pyriusem Bitem, byl však přerušen. Místo Ta-Camla, který byl nucen prchnout před atentátníky, hlavního mistra logistiky do věci zasvětily Atlanova milenka Laair a jeho gardistka Rena (Traversan 5).

Zdroje

Traversan 5, Traversan 11