Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan Traversan > svazek 11
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan Traversan, svazek 11
Název:Duel na Arkonu
(Duell auf Arkon)
Autor:Hans Kneifel
Vydáno poprvé:22. prosince 1998
Vydáno v češtině:2020, přeloženo (Tyric)
Čas děje: 5772 př. Kr.
Hlavní postavy románu:

Píše se srpen roku 1290 NGL. Při pátrání po neocenitelném archeologickém pokladu, tajné stanici Mistrů ostrovů, se Atlan na palubě GILGAMEŠOVA modulu RICA odebere do systému Trav.

Ve hledané stanici se Arkonidan stane obětí defektního stroje času Mistrů ostrovů a je vržen do minulosti. Skončí v roce 12 402 da Ark, což odpovídá roku 5772 před Kristem.

Traversan je v této epoše ve válce. Nert Kuriol da Traversan, starý baron systému, se postavil proti nestoudně vyměřené dani a čelí za to hněvu nelítostného slunečního kura Pyriuse Bita. Když do soustavy přilétne Bitova trestní expedice, Atlan ji díky svým zkušenostem admirála arkonské flotily odrazí.

Nositel buňkového aktivátoru zabrání dalšímu úderu proti Traversanu a s přáteli se vydá na Arkon, k imperátorovu dvoru. Na lovecké planetě Links-Aubertan unikne Atlan jen těsně vražednému přepadení. Nedobrovolně se ocitne na palubě cirkusové lodi OSY MARIGY, která je během cesty k místu dalšího vystoupení bez výstrahy sestřelena cizím plavidlem. Posádka přežije a malá kosmická loď ji dopraví na Couratto IV.

Tím však nebezpečí nepomine. Z Atlanova neznámého pronásledovatele se vylíhne poslední Gonozal, který chce získat nesmrtelnost. Střet na Arkonu skončí Atlanovým vítězstvím.

Arkonidan neztrácí čas a odlétne na Celkar, kde chce osvobodit uvězněné přátele. Na Celkaru panují přísné předpisy, jimž se musí podřídit i Atlan. Vymyslí geniální plán a navnadí ambiciózního předsedu soudu Zyndenta. Z vděku jsou Tamarena, Irakhem a ostatní ve vedlejším procesu zproštěni obvinění.

Atlan se posléze vrací do soustavy Arkon. Na Arkonu III se mu konečně podaří získat nový řídicí čip pro traversanský stroj času…