Galornský oblek

Galornský oblek je ochranný skafandr, který dostal Perry Rhodan jako dar od Galorňanky Kaif Chiriathy. Tento oblek je také symbolem Rhodanovy pozice jako šestého posla Thoregonu.

Konstrukce

Oblek je vyroben z neznámého, tmavomodrého, lesklého materiálu na první pohled připomínajícího slitinu. Vzhledem připomíná modrý overal, ale je lehčí a má méně přístrojů než terranský Serun. Oblek je nastaven na osobní vibrace Perryho Rhodana a nikdo jiný, než on jej nemůže používat. Oblek nemá pevnou přilbu, namísto toho je generována z límce okolo krku. Límec zajišťuje kromě přilby i holografické funkce, které nejsou zvenčí vidět.

Oblek má vlevo na hrudi znak spirální galaxie. V pravo pak stříbrný reliéf, který připomíná přibližně deset centimetrů velkou figurku Buddhy, která vystupuje asi na centimetr z obleku. Figurka je částečně robot, částečně živá bytost jménem Moo. Moo se stává „živým“ když jej Rhodan zavolá a může jednat i samostatně.

Oblek nemá žádné útočné vybavení, ale je vybaven galornskou technologií a má extrémně silné ochranné štíty.

Historie

Během Rhodanova pobytu u Nonggů v soustavě Teuller se oblek ukázal jako velmi užitečný. Když sabotéři vyhrožovali zničením několika sférických kol v červnu 1291 NGL, Moo předvedl neuvěřitelné porozumění Nonggské technologii. (AUBO 1)

Po hyperimpedančním šoku ze září 1331 NGL přestal oblek fungovat a trvale ztuhnul. Moo několikrát Rhodana žádal o pomoc, ale ten tomu nevěnoval z nedostatku času pozornost. Nakonec se i Moo přestal hýbat.

V září 1469 NGL byl oblek Perry Rhodanovi připomenut, když dostal Oblek Univerza na palubě BÁZE. (PR 2600).

Zdroje

PR 1875, PR 2203, PR 2600, AUBO 1

Aktuální data:
29.11.2021
1566 před NGL
29. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459547.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!