Akon-Akon

Akon-Akon je v nadbytost stvořená Akonany v ranném období arkonidské nezávislosti.

Příběh Akon-Akona začíná dvanáct let po skončení Velké osvobozenecké války proti Akonanům, poté co se vítězní akonští kolonisté, kteří si nyní říkali Arkonidané (Svobodní), usídlili v kulovité hvězdokupě Urdnir (později Thantur-Lok). Větší část národa žila na mnoha lodích vesmírné flotily; primární planeta Arkon (dlouho před Tiga Ranton) byla ale již kolonizovaná, a plánovalo se založení impéria.

Ve stejné době začala (později legendární) láska mezi Cayconem a Raimanjou. Jejich rodiny byly proti svazku, protože proti sobě soupeřili o moc v nově vzniklém impériu. Na Arkonu panoval stav téměř srovnatelný s občanskou válkou. Oba milenci si nicméně zůstali věrní, snesli vypovězení ze svých rodin.

Když Raimanja otěhotněla, objevila loď Akonanů, které velel Perc z Aronthe, nový domov Arkonidanů (pro něho to byli odpadlíci) a oba dva unesla. Akonští vědci plánovali geneticky zmanipulovat nenarozené dítě, aby tak vytvořili bytost, která měla jako dlouhodobá zbraň přivést Arkonidany zpět do klína akonského impéria.

Cayconovi se ale po zjištění plánu podařilo z lodi uprchnout a vrátil se zpět na Arkon, kde chtěl vyhledat pomoc. Kvůli chybě v nastavení se jeho pomocný člunu příliš přiblížil rychlosti světla; kvůli dilatačnímu efektu ztratil sedm let. Mezitím ukončili vojáci na Arkonu občanskou válku a obě rodiny zbavili moc, existence Akonanů byla popírána ("jsou to jenom cizinci, kteří nám závidí úspěch..."), novým vůdcem byl admirál Farthu z Lloonetu. Caycon byl ale ze svých zážitků tak duševně popletený, že mohl poskytnout jen několik málo informací. Protože souřadnice Perpandronu nebyly známé, nemohl imperátor ani vyslat žádnou vojenskou expedici. Caycon unikl z nemocnice a zemřel v deliriu v náručí služebnice Chrámu pravdy (v následujících staletích se na něj zapomnělo), která tento příběh vyprávěla dalším osobám a později z něj vznikla legenda.

Raimanja byla Akonany odvezena na Perpandron. Tam přivedla na svět svého syna Akon-Akona. Disponoval velkými parapsychickými silami a měl nastoupil po osmnáctiletém výcviku (pomocí spacích krystalů) na svůj triumfální tah proti Arkonu. Plán se ale nezdařil. Raimanja unikla se svým sinem a vychovávala ho sama v každodenním boji o přežití. Když zemřela, odebral se Akon-Akon dobrovolně do hlubokého spánku – ne ale na několik let, nýbrž na tisíciletí.

Byl nakonec probuzen Krystalickým princem Atlanem a nedobrovolně (bylo mu to vsugerováno) pomáhal Atlanovi a jeho společníkům při pátrání po Akonanech.

Aktuální data:
29.11.2021
1566 před NGL
29. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459547.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!