Atlan 643 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 643
Název:Výplody zla
(Ausgeburten des Bösen)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 642 • chronologicky • AT 644 »
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3808
Anti-ID nasazuje své otroky

Solánec Bruce Kayman si všimne, že už zřejmě není pod duševní kontrolou Penetranze. Může se vytratit z paluby BANANE respektive ARSENALJYK a prchnout do divočiny arzenálové planety. Tam ale vyděšeně zjistí, že se tělesně změnil.

Flash Zehanina zažije něco podobného, metamorfózu ale akceptuje. Ba co víc, dojde k závěru, že Arkonidan Atlan je za jeho osud odpovědný a chce ho hnát k odpovědnosti.

Třetím odvlečeným je Aldrich Szwesniak. Domnívá se, že žije ve snu a stane se zvláštním předmětem, který se považuje za »Všemozek«. Také on opustí ARSENALJYK a namíří myšlenky proti Atlanovi a ženě po jeho boku. Nejdřív ale uvízne v síti obrovského pavouka.

Mezitím se Atlan a Tyari radí, jak mohou zlepšit svou situaci. Orel Přerušovač zůstane nadále v jejich blízkosti a zprostředkovává jim pocit bezpečí. Nakonec je to její nápad, jak vysvobodit Asgarda, žijící kosmickou loď, z drápů Penetranze. Nejprve se svěří dvěma obrovským listům, které je zvednou do vzduchu. V blízkosti Přerušovače je příroda celé planety na jejich straně - instinktivním způsobem, který připomíná Mjailama.

Když je metamorfóza dokončena, neví Kayman už, že byl kdysi Soláncem, a považuje se za Pěst. Vypadá právě tak a pohybuje se na čtyřech nohách. Kromě toho je jeho molekulární struktura zahuštěná a cítí se nepřemožitelně. Potom si také opět uvědomí, že je stále ještě pod kontrolou Penetranze a že splnil jeho příkaz - společně s Pazourem a Všemozkem.

Další krok je proveden rychle a Pěst, Všemozek (vejčitý) jakož i Pazour, který je neustále rostoucím červem a dokáže se rychle pohybovat, se vrátí zpět k sobě. Mají teď za úkol najít a zastavit Arkonidana. Mají k tomu k dispozici určité množství hmoty z druhé strany, což se dozví až teď. Penetranz jim jí musel dát na cestu.

Zatímco Atlan a Tyari zůstávají ve svých listech, vydá se Asgard pátrat po Přerušovačovi. Po nějaké době opět přistanou a všimnou si, že přírodu zachvátil neklid. Značí to nebezpečí, že se Arzenál dal opět do pohybu. Tyari zachytí mentálně jméno Všemozek a začne být na pozoru.

Všemozek také jako první obě osoby napadne. Nasadí přitom telekinetické síly. Všemozek by mohl Atlana a Tyari klidně zneškodnit, dopustí se ale chyby a odhadne špatně sílu přírody, což znamená jeho konec. Když Všemozek zemře, pozná Atlan s Tyari, že byl kdysi Soláncem.

Mezitím je Přerušovač nalezen ARSENALJYKEM, který křižuje nad povrchem planety. Atlan a Tyari se nemohou lodi příliš věnovat, protože jsou připraveni další dva útočníci. Tyari přitom telepaticky pozná vědomí dvou dalších Solánců, která jsou potlačována dvěma primitivními vědomími, která se považují za Pazoura a Pěst. Jsou to výplody Anti-ID.

Primitivní výplody zla, jak se noví útočníci negativní superintelignce samy odhadují, proti nim ale nemají příliš šanci. Jako první zemře Pěst (a přitom uvolní ducha Kaymana), následován Pazourem. Trocha hmoty z druhé strany, kterou mají s sebou, exploduje, aniž by Atlana a Tyari ohrozila. Přerušovače ale zřejmě zasáhla.

Následně se oběma podaří odvést živoucí kosmickou loď Asgard z blízkosti ARSENALJYKU. Dostane se tak z moci Penetranze a stane se volný, stejně jako Tyari. Dokonce ani Mjailam ani Kerness Mylotta tomu nemohou zabránit. Po fázi zotavení vezme Asgard Atlana a Tyari na palubu a opustí arzenální planetu. Vydá se hledat SOL. V poslední chvíli se k nim přidá Přerušovač, který přežil.

Penetranz očekává výtku od Anti-ID. Superinteligence je ale s vývojem událostí spokojena.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A643« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál