Atlan 524 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 524
Název:Roxharové
(Die Roxharen)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 523 • chronologicky • AT 525 »
Vydáno poprvé:19. října 1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: červen - červenec 3791
Atlanovo střetnutí s cizinci
Hlavní postavy románu:

Atlan, Wajsto Kolsch a Bjo Breiskoll - Arkonidan a oba Solánci letí na Chail

Akitar - Chailide chce ke svému národu

Chart Deccon - High Sideryt SOL

K'Eshban - Roxhare

Gillyr - Chailidka

Protože je lineární let SOL neustále přerušován nevysvětlitelnými poruchami, potřebuje 13 dnů na to, aby doletěla k systému Guel. Na okraji systému zjistí, že na Chail každodenně přilétá čtyři až pět lodí Roxharů.

Po třech dnech čekání odlétá Atlan a Wajsto Kolsch se space-jetem CAMELOT na průzkumnou misi. Loď je ochromena a zachycena roxharskou lodí K'Esbahova buňka, kde jsou Atlan a Kolsch uvítáni Chailidkou Gyllyr. Roxhare K'Esbah a Chailidové na palubě jednohlasně prohlašují, že je nebezpečné přistávat na Chailu, protože tam cizí astronauti ztrácejí svůj smysl pro techniku. K'Esbah chce vzít Akitara na palubu, což Atlan a Kolsch odmítnou. Od Chailidů se nakonec dozví, že Akitar Chail neopustil před deseti, ale před 160 lety.

Na SOL se Akitar kvůli pomalému počínání SOL a pochybnostem Magnidů cítí být na své misi nechán na holičkách. Když mu nepomůže ani Y'Man, sleduje Akitar robota a objeví, že Y'Man ukrývá potravinové koncentráty.

Když se Atlan a Kolsch vrátí, vysvětlí se při rozhovoru s Akitarem, že poškozená roxharská loď po výpadku nadsvětelného pohonu zřejmě podnikla dilatační let. S pomocí Wajsto Kolsche mohou Atlan a Nadčasoví prosadit, že SOL Roxhary vyláká ze zálohy.

9. července přejde SOL na oběžnou dráhu kolem Chailu. Atlan, Kolsch a Bjo Breiskoll začnou s CAMELOTEM přistávací fázi. Prostřednitvím telepatie dostává Breiskoll informace od Akitara, takže v radiokomunikaci předstírá, že Akitar je na palubě CAMELOTU. Jeden Roxhar je ještě jednou varuje. Potom na CAMELOTU vypadne technika. Zároveň selžou v blízkosti planety Breiskollovy telepatické schopnosti. Atlan, Kolsch a Breiskoll musí vystoupit a se svými skafandry přistát na Chailu v blízkosti roxharské stanice.

Akitar se na SOL marně pokouší odstartovat s pomocným člunem.

Aktuální data:
21.1.2022
1565 před NGL
2. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459600.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál