Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 519
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 519
Název:Exodus monster
(Exodus der Monster)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 518 • chronologicky • AT 520 »
Vydáno poprvé:14. září 1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 25. května 3791
Hledají nový domov
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan se vrací zpět na SOL

Chart Deccon - High Sideryt je odsouzen k nečinnosti

Weicos - monstrum ze SOL spouští exodus utlačovaných a pronásledovaných

Horm Brast - mladík v nesnázích

Germa Gerigk - dívka, která je odhalena jako monstrum

Demontážní akce na SOL jsou zastaveny. Atlan a Weicos jsou odvezeni k prostřední části SOL, kde se Atlan obrátí na Magnidy. Vysvětluje jim, že SOL bude propuštěna na svobodu, pokud podle přání Pána v kopulích umožní návrat bytostem do jejich domovů. Současně jim vypravuje o Weicosově plánu, který se ale Magnidům líbí víc, protože se tak zbaví nenáviděných Solánců.

Diskuzi sleduje Chart Deccon ze své kobky. Kdosi neznámý ho přepadne a donutí ho k předávkování E-kickem. Když Atlan po diskuzi vstoupí tajným vchodem do kobky, najde Deccona živého, ale silně omámeného. Pokus oslovit z kobky SENEKU, selže. Přes kontrolní zařízení může sledovat pokroky Weicose a objeví tak, že na palubu přišel rovněž Y'Man.

Weicos po počátečních obtížích naváže kontakt se svou skupinou a rozšiřuje dále nabídku Pána v kopulích. Asi 5000 monster, Extrů a Terra idealistů přijme nabídku a jsou odvezeni na planetu. Vedení SOL přijde odchod těchto rušivých elementů vhod, proto nezasáhnou. Atlan se obává, že se společnost SOL nikdy nebude moci změnit, když budou nespokojenci odsunuti. Proto se ve space-jetu vydá na povrch. Mezitím začnou roboti vracet zpět to, co demontovali.

Horm Brast a Mira Willem jsou vystaveni velkému osočování ostatních Solánců, protože se starají o Sylvu a Germu. Po několika zápletkách naleznou útočiště u jiných monster. Když uslyší o nabídce Weicose, přidají se k 5000, kteří SOL opustí.